29 sierpnia 1431 roku wojska krzyżackie pod dowództwem wielkiego marszałka zakonu podeszły pod Bydgoszcz, ale nie zdecydowały się na oblężenie wiedząc, że zarówno miasto jak i zamek posiadają silną załogę.
29 sierpnia 1924 roku grupa mieszkańców Chicago pochodząca z Bydgoszczy skierowała do Rady Miasta list z deklaracją zebrania znaczącej sumy na budowę pomnika Juliusza Słowackiego w Bydgoszczy, do której miałoby dołożyć społeczeństwo miasta. Pomysł nie spotkał się z odzewem.
29 sierpnia 1931 roku miało miejsce otwarcie w domu przy ul. Gdańskiej 10 piętrowej kawiarni i restauracji, „wytwornie urządzonej”, należącej do Michała Grabowskiego. Codziennie o godz. 17 koncertowała orkiestra kapelmistrza Rapackiego.
ZMIANA CZASU na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki. Kiedy zlikwidowana zostanie zmiana czasu?
29 sierpnia 1951 roku do Bydgoszczy na dwa dni przyjechała w drodze z Berlina wschodniego do Moskwy 12-osobowa delegacja młodzieży z Indonezji, uczestniczącej wcześniej w światowym zlocie młodych bojowników o pokój.
29 sierpnia 1955 roku nad Bydgoszczą przeszła silna burza, powodując wiele strat. Straż Pożarna interweniowała około 200 razy, głównie w przypadkach zalań mieszkań, piwnic i magazynów. Doszło do 5 pożarów, m.in. w szkole podstawowej przy ul. Kordeckiego i na budowie szkoły przy ul. Kościuszki.
Tak zmieniło się miejsce po bydgoskiej Kaskadzie [zdjęcia]
29 sierpnia 1960 roku na igrzyskach olimpijskich w Rzymie bydgoska kajakarka Daniela Walkowiak-Pilecka zdobyła w wyścigu jedynek na 500 m brązowy medal.
29 sierpnia 1970 roku nastąpiło otwarcie pawilonu naprzeciwko dworca PKP przy ul. Zygmunta Augusta mieszczącego Wojewódzki Ośrodek Informacji Turystycznej, kiosk „Ruchu” i kolekturę „Toto-Lotka”, którą zastąpił po wielu latach punkt sprzedaży biletów miesięcznych MZK.
Tego samego dnia zakończone zostały prace przy budowie arkad w narożnym domu na ul. Dworcowej i Pomorskiej. Umożliwiły one bezpieczniejsze przejście dla pieszych w tym miejscu, w którym znajdował się przystanek tramwajowy.
29 sierpnia 1971 roku do wielkiej tragedii doszło w budynku sądów przy Wałach Jagiellońskich w Bydgoszczy. Po odczytaniu wyroku na sali sądowej o ustalenie ojcostwa, pozwany wyciągnął pistolet i zabił matkę dziecka, a następnie popełnił samobójstwo.
29 sierpnia 1972 roku oddany został do użytku hotel „Brda” przy ul. Fredry w Bydgoszczy. Był wówczas jednym z największych w kraju, jednorazowo mógł przyjąć 500 gości.
29 sierpnia 2011 roku w koreańskim Daegu tytuł mistrza świata w skoku o tyczce z wynikiem 5,90 cm zdobył Paweł Wojciechowski z bydgoskiego Zawiszy, zostając pierwszym w historii mistrzem świata w lekkiej atletyce pochodzącym z Bydgoszczy. Czwarte miejsce z wynikiem 5,85 m zajął inny bydgoszczanin, Łukasz Michalski.
EMERYTURY 2020. Rząd podał wskaźnik. Jaka będzie podwyżka rent i emerytur?
Emerytury 2020 - waloryzacja [wyliczenia netto]. Podwyżki em...
Emerytury i renty 2020 - jaka podwyżka? WYLICZENIA
Dojrzalsi, odcinek 5:
