
Pod znakiem designu i rzemiosła odbędzie się 9 czerwca trzecia odsłona bydgoskiej niedzieli handlowej, organizowanej z inicjatywy Macieja Bakalarczyka, menedżera Śródmieścia i Starego Miasta. Przedstawiamy atrakcje, jakie na wszystkich czekać będą.
Niedzielę warto rozpocząć od śniadania na trawie w pobliżu fontanny Potop w parku Kazimierza Wielkiego. I wcale nie trzeba kłopotać się z pakowaniem piknikowego koszyka - o przysmaki w ramach niedzielnej atrakcji zadba restauracja Weranda, w godz. 11-12 proponując m.in.: autorską sałatkę, wypiekany na miejscu chleb żytni na zakwasie, a na ochłodę... śniadaniowe lody o smaku twarożku ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Śniadaniowe zestawy będą po 13 zł. Ponadto, przewidziano fitness na trawie i fotograficzną rekonstrukcję obrazu „Śniadanie na trawie”.

Ze śniadania na trawie zaledwie kilka kroków dalej można udać się na zwiedzanie „Wszystkich smaków życia” na obrazach Nataszy Piskorskiej prezentowanych na wystawie w Hotelu Bohema (do hotelu można przejść przez restaurację Weranda w parku Kazimierza Wielkiego). Kolorowe, soczyste obrazy artystki będą przyjemną „strawą” dla wyobraźni.
- Lubię, gdy obraz ma jakąś swoją opowieść. Moje obrazy powstają na podstawie prawdziwych historii i bardzo wielu domysłów. W proporcjach: jedna łyżka codzienności, pięć łyżek magii i bardzo wielu fantazji do smaku. Najbardziej lubię, gdy moje obrazy stają się pretekstem do rozmów o życiu, o wszystkich smakach życia – wyznała Natasza Piskorska.
A to nie jest jedyna artystyczna atrakcja, jaka tej niedzieli czekać będzie na Szlaku wystaw. Gdzie i co można jeszcze zobaczyć?

Warto zajrzeć też do Galerii Wspólnej MCK (ul. Batorego 1/3), by przyjrzeć się współczesnemu malarstwu Juliana Nowickiego - autora bydgoskich murali, jak chociażby tego z Rejewskim na Gdańskiej czy pamięci budowniczego Święcickiego na ul. Cieszkowskiego.
Z kolei w Galerii Stan Użytku na ul. Śniadeckich, będzie można zobaczyć prace studentów wzornictwa UTP. Nowe bydgoskie ławki projektu właśnie studentki UTP mają już w niedzielę stanąć na odnowionej płycie Starego Rynku.
Będzie też okazja, by przenieść się w czasie i zobaczyć jak zmieniał się Stary Rynek na dawnych fotografiach prezentowanych na ul. Mostowej. Ponadto, w kamienicy na Starym Rynku 23 wystawa dawnych pocztówek, a na ul. Gdańskiej 12 makieta Bydgoszczy z 1920 roku z ruchomymi elementami.

Uwaga dzieci, szczudlarze i wielkie bańki mydlane 12.00-14.00 na ulicach Gdańskiej i Długiej.
Będą też muzykujący artyści, którzy wystąpią na kilku ulicach w centrum. Usłyszymy uliczny rock, instrumenty dęte, a w parku Kazimierza Wielkiego skrzypce.
Jak handlowa niedziela to oczywiście zakupy - sklepy oznaczone błękitnym logo czynne będą w godz. 11-15 od Długiej, Dworcowej do Gdańskiej w okolicach Cieszkowskiego.