Sześciu miniżużlowców BTŻ na podium w Wawrowie [ZDJĘCIA]

Na torze w Wawrowie rozegrano kolejne zawody w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

Ósmy przystanek indywidualnych mistrzostw Polski wygrał Dawid Piestrzyński z Rybek Rybnik, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi w Wawrowie był Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa), na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Lewandowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów).

Najlepiej z zawodników BTŻ Bydgoszcz wypadł Emil Maroszek, który zajął szóste miejsce (w klasyfikacji generalnej IMP jest piąty).

Miejsca pozostałych naszych zawodników w Wawrowie: 16. Maciej Kurzawski, 17. Patrick Hyjek, 20. Kacper Tuczkowski. Rywalizowało 22 jeźdźców.

3. rundę drużynowych mistrzostw Polski wygrały Rybki Rybnik (24 pkt). To trzeci z rzędu triumf ekipy ze Śląska. Na 2. pozycji sklasyfikowano UKS Speedway Rędziny (20 pkt), a na trzeciej BTŻ Bydgoszcz (19 pkt: Maciej Kurzawski 4, Kacper Tuczkowski 0, Patrick Hyjek 8, Emil Maroszek 7).

W klasyfikacji generalnej podopieczni trenera Jacka Woźniaka zajmują 4. lokatę, ze stratą zaledwie 1,5 punktu do UKS Speedway Rędziny.

W podgorzowskim Wawrowie odbył się też turniej indywidualny dla chłopców do 10. roku życia, którzy nie posiadają jeszcze licencji MŻ. Bezkonkurencyjny okazał się Maksymilian Pawełczak z BTŻ (12 oczek). Na najniższym stopniu podium stanął jego kolega klubowy - Wiktor Jasiński (9).

Udanie zaprezentowali się także pozostali jeźdźcy klubu znad Brdy. Oskar Funtowicz był czwarty (8 pkt), z kolei Adama Putkowskiego sklasyfikowano na piątej pozycji (7).