Szczakiele 2020 już przyznane. Kogo wyróżnili kibice w PGE Ekstralidze?

OPRAC.: m
Fogo Unia Leszno zakończyła sezon z tytułem drużynowych mistrzów Polski, a jej zawodnicy zgarnęli najwięcej nagród w corocznym plebiscycie PGE Ekstraligi.

Najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu już za nami. W niedzielę, pieczęć na czwartym z rzędu tytule drużynowych mistrzów Polski postawiła Unia Leszno. W finałowym dwumeczu "Byki" pokonały Stal Gorzów 103:76 (na wyjeździe Unia przegrała 44:46, w rewanżu u siebie wygrała 59:30). Gorzowianom przypadło srebro, a brązowe medale wywalczyła ekipa Betardu Sparty Wrocław.

Poznaliśmy także wyniki corocznego plebiscytu PGE Ekstraligi. Do kogo trafiły Szczakiele 2020? Najwięcej nagród zgarnęli przedstawiciele mistrza Polski. Były też akcenty z naszego regionu - w trójce najlepszych obcokrajowców tego sezonu znalazł się Artiom Łaguta, który reprezentował MrGarden GKM Grudziądz. Z kolei w czołowej trójce wybranej jako największe niespodzianki tegorocznych rozgrywek jest Jack Holder. Żużlowiec Apatora w tym sezonie gościnnie startował również w ekipie Stali Gorzów.

Redakcja sportowa Canal+ jako Wyścig Sezonu 2020 wybrała 9. bieg finału PGE Ekstraligi między Unią a Stalą, w którym najlepszy okazał się Emil Sajfutdinow. W pasjonującej walce o punkty w tym wyścigu brali udział także Jack Holder, Janusz Kołodziej i Bartosz Zmarzlik.