Sukces karateków UKW Bydgoszcz w akademickim Pucharze Polski

Fa
Nadesłane
15 grudnia w Swarzędzu odbył się VIII Akademicki Puchar Polski w Karate Olimpijskim. Swoje reprezentacje wystawiło 20 uczelni wyższych z całego kraju.

W turnieju startowali też zawodnicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Start bydgoskich studentów zakończył się dużym sukcesem, ponieważ zawodnicy zdobyli 11 medali i zajęli 3. miejsce w klasyfikacji medalowej i 2. miejsce w klasyfikacji punktowej.

Złote medale i pierwsze miejsca zdobyły Bohdana Kovaliuk (kumite -50kg) i Justyna Mrówczyńska (kata początkujący).

Na drugim stopniu podium stanęli: Maciej Dolata (kumite +84kg), Marta Dzielak (kumite -55kg), Justyna Mrówczyńska (kumite -61kg), Agnieszka Pietrzykowska (kata początkujący) i drużyna męska kumite w składzie: Piotr Kołakowski, Mateusz Kaptur, Maciej Dolata.
Brązowe medale do Bydgoszczy przywieźli - Mateusz Kaptur (kumite +84kg), Maciej Dolata (kumite OPEN) oraz żeńskie drużyny kata (Kovaliuk, Mrówczyńska, Pietrzykowska) i kumite (Dzielak, Kovaliuk, Mrówczyńska, Pietrzykowska).

Trenerem akademickiej drużyny karate Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest Mariusz Migdalski.