Studentka medycyny też potrafi uderzyć

Redakcja
Od lewej: Natalia Bentkowska, prezes sekcji Tadeusz Januszewski, Karolina Twardy, Sonia Napieraj, trener Paweł Matuszewski i Natalia Kożuchowska
5 medali wywalczyły pięściarki znad Brdy podczas młodzieżowych mistrzostw Polski kobiet w Grudziądzu.

Zawisza zajął trzecie, a Astoria czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. Wśród województw Kujawsko-Pomorskie było najlepsze.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozegrano już po raz czwarty. W zawodach biorą udział zawodniczki do 23. roku życia. Gospodarzem tegorocznej edycji był Grudziądz, który uważany jest za stolicę żeńskiego pięściarstwa w Polsce.

Aż trzy krążki wywalczyły reprezentantki bydgoskiego Zawiszy. Sonia Napieraj (kategoria 48 kilogramów) przegrała dopiero w finale. Co ciekawe, srebrna medalistka jest studentką piątego roku studiów medycznych!

Natalia Bentkowska (54 kg) i Karolina Twardy (75 kg) wróciły z brązowymi medalami. Na podium nie udało się stanąć tylko Natalii Kożuchowskiej (51 kg), która poległa w ćwierćfinale.

Zawisza sklasyfikowany został na 3. miejscu w klasyfikacji drużynowej (na 28 klubów).

- To zdecydowanie najlepszy rok naszej sekcji, przynajmniej od momentu, gdy ja sprawuję tu rządy - mówi „Expressowi Bydgoskiemu” uradowany Tadeusz Januszewski, prezes Stowarzyszenia Boksu i Sztuk Walki CWZS Zawisza. - Dziewczyny poszły za ciosem i przedłużyły wspaniałą passę sukcesów chłopców. Przypomnę, że w tym roku medale mistrzostw świata i Europy w kategorii juniorów wywalczył Eryk Apresyan, a Szymon Hamerski zdobył krążek na mistrzostwach Polski seniorów.

- Przed nami jeszcze młodzieżowe mistrzostwa Polski mężczyzn w Koninie i tu też liczymy na medale - dodaje Januszewski, dziękując przy okazji za wsparcie bydgoskiemu ratuszowi.

Dodajmy jeszcze, że trenerem w Zawiszy jest Paweł Matuszewski.

Z Grudziądza medale przywiozły też dziewczyny z Astorii. Gabriela Pawlicka (kategoria +81 kilogramów) wywalczyła srebrny krążek, a Roksana Pankowska (kat. 69 kg) stanęła na najniższym stopniu podium. Astoria zajęła 4. miejsce w klasyfikacji klubowej. Na Królowej Jadwigi trenerem jest Krzysztof Łajdyk.

Klasyfikację klubową wygrał Skorpion Szczecin przed Pomorzaninem Toruń. W klasyfikacji województw Kujawsko-Pomorskie okazało się bezkonkurencyjne.