Mieszkańcy Starego Fordonu dość długo czekali, aż na ich osiedlu rozpoczną się jakiekolwiek inwestycje. Uważali nawet, że są traktowani przez miasto po macoszemu (do 1973 roku Fordon znajdował się w granicach Bydgoszczy). Bydgoskie władze przedstawiały co prawda koncepcje rewitalizacji tej części Bydgoszczy, ale na prezentowaniu wizualizacji i snuciu planów się skończyło.
Wyrazem niezadowolenia mieszkających w Starym Fordonie osób było zorganizowanie w 2014 roku protestu i założenie Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.
Na szczęście w Starym Fordonie zaczęło się zmieniać na lepsze. Rewitalizację przeszła ulica Bydgoska, na której ułożono nowe nawierzchnie na jezdni i chodnikach, zostało również wymienione oświetlenie.

Wcześnie remontowany był odcinek ul. Wyzwolenia , a w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski utwardzono ulicę Celną. - Wkrótce estetycznego i kameralnego charakteru nabierze szereg uliczek położonych pomiędzy brzegiem Wisły i ulicą Bydgoską - zapowiadają w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
Przygotowana wcześniej dokumentacja projektowa zakłada przebudowę kilku ulic:
- Nad Wisłą,
- Filomatów,
- Zakładowa,
- Frycza Modrzewskiego,
- odcinek ul. Kapeluszników (od ulicy Sikorskiego w kierunku Wisły),
- Rybaki (część północna),
- Promenada (przebudowa istniejącego odcinka od ul. Nad Wisłą do Filomatów wraz z jej przedłużeniem w kierunku wschodnim aż do wału przeciwpowodziowego w rejonie ulicy Rybaki).
- Zimą planujemy ogłosić przetarg na realizację prac budowlanych - informują drogowcy.
Nawierzchnia zostanie zbudowana z kamiennej kostki oraz chodnikowych płyt.
Jak już kiedyś pisaliśmy, zostanie wykorzystana granitowa kostka, która została po remontach ul. Bydgoskiej i Starego Rynku.
W pasie zieleni nad Wisłą powstanie m.in. skatepark, tor dla rowerzystów, plac zabaw, ścianka do wspinaczki, boisko do siatkówki plażowej, plac ćwiczeń.
Prace budowlane po podpisaniu umowy zajmą około 2 lat.
