Spore zmiany w Polonii Bydgoszcz

  • Express Bydgoski

Redakcja

W niedzielę 13. kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Potem nastąpi miesięczna przerwa wakacyjna. Bydgoska ekipa jedzie do Częstochowy (17.00).
Łukasz Sówka (niebieski kask) i Andriej Kudriaszow (czerwony) podczas meczu z Lwami w Bydgoszczy<br>
 Michał Szmyd

Faworytem będzie Włókniarz, który wygrał u nas 49:41.

W zestawieniu Polonii sporo zmian. Marcin Jędrzejewski został przesunięty pod numer 3, z kolei dotychczasowe miejsce „Siopka” w roli prowadzącego parę z juniorem zajmie Łukasz Sówka. Ten ostatni wraca do składu i zastąpi Damiana Adamczaka, który dostał czerwoną kartkę w Krośnie (sędzia uznał, że celowo upadł, gdy Polonia przegrywała bieg 1:5, licząc na powtórkę) i musi pauzować w jednym meczu.

Jest duża szansa, że jako tzw. gość wesprze nas Dominik Kubera z Leszna. Rywal Kubery do miejsca w składzie Unii - Daniel Kaczmarek pochwalił się bowiem na Facebooku, że menedżer „Byków” właśnie jego przewidział do startu w niedzielnym meczu u siebie z Tarnowem.

Polonia Bydgoszcz
1. Andriej Kudriaszow
2. Wiktor Kułakow
3. Marcin Jędrzejewski
4. Mikołaj Curyło
5. Łukasz Sówka
6. Oskar Ajtner-Gollob

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
9. Sebastian Ułamek
10. Mateusz Borowicz
11. Artur Czaja
12. Rafał Trojanowski
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis

Inne pary NPLŻ: Piła - Kraków (godz. 13.45, TVP 3 Bydgoszcz), Łódź - Krosno, Rzeszów - Daugavpils, Opole - Gdańsk.

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.07.2016, 17:01

Juniorzy odmówili treningu. Jest sprzęt klubowy na którym mogli jeździć ale im sie nie chciało..

09.07.2016, 23:12

Gdzie masz gościa? Suwka ma z mami kontrakt kolego...

09.07.2016, 18:21

a ile już oddał

09.07.2016, 15:32

Tak były na początku lat 2000 sukcesy, to zasługa min. Gollobów, ale to nie oni organizowali kasę na taki skład jaki miała wówczas Polonia. Wprost przeciwnie oni lwią część tej kasy legalnie i pod stołem wybierali a kiedy kasa się kończyła uciekli do Tarnowa. Jasne że Gollob spłaca dług z miejskich pieniędzy, ale gdzie są ci sponsorzy i wkład własny, którym podobno obecny właściciel przekonał Bruskiego.Jeśli spłacanie ma trwać do 2019 a Polonia w związku z tym toczyć się poniżej dna, to wygląda na to że Władysław Gollob kupił Polonię za 1200 zł, żeby oddać miastu 5 milionów długu. A potem jak w roku 2004, niech się dzieje co chce z Polonią, bo również już nie będzie Bruskiego. Prosty i czytelny układ a tak nawiasem mówiąc to już trwa w najlepsze rozwalanie drużyny od wewnątrz ( 2 juniorów wywalonych z treningu, bo nie mają na czym jeździć ).

09.07.2016, 14:44

Ale ja nie mówiłem o Kuberze tylko ogólnie o gościu. Więc znawco czytaj ze zrozumieniem

09.07.2016, 08:54

Sówka jako prowadzący parę?? PPFFAHAHAHHA

09.07.2016, 07:29

Pamiętam jak za Gollobów było 5 tytułów mistrza Polski, pamiętam pełne trybuny. Co było gdy odeszli? Co rok zasypywanie kilku milionów długów!!! Co chwile spadki do 1 ligi. Teraz trzeba spłacić dług a nie powiększać pacanie! Że spłaca z miasta a czym ma spłacać? Ze swoich? Deresiński, Gering i inni narobili długów a on ze swoich ma spłacać? Weź idź po rozum!

09.07.2016, 07:21

Widać że się znasz. Kubers nie mógł jechać w Krośnie bo jechał w Poznaniu

09.07.2016, 00:18

Logika Wladka... Na mecz który tak czy tak przegramy bierze gościa a na ważny mecz w Krośnie nie. Ten klub stoi na głowie

08.07.2016, 22:45

Wierzysz w to co piszesz, czy jesteś jednym z tych nielicznych klakierów, którzy za bilet na mecz są gotowi przed Władkiem klęknąć jak przed Rydzykiem. Podaj mi normalnego człowieka w dodatku biznesmena, który pakuje się wchodząc w biznes w nie swoje długi. Taka z Golloba jest matka Teresa, znasz historię z początku lat 2000, kiedy Polonia osiągała sukcesy i rolę szczególnie finansową jaką odgrywał senior Gollob. Pewnie wtedy chodziłeś w pampersie, że obecnie wierzysz w zmianę podejścia Golloba do kasy. Przeczytaj jakie były ustalenia z właścicielem kiedy przejmował Polonię i jak wygląda rzeczywistość. Wybij sobie z głowy że dług będzie szybciej spłacony, jest na to czas do 2019 roku. Gollob spłaca go z miejskich pieniędzy a do 2019 roku to Polonii dawno już nie będzie, bo poza kilkoma przydupasami nikt nie przyjdzie oglądać, ciągłych porażek.

08.07.2016, 21:14

Polonia nie walczy w tym sezonie tylko o punkty tylko o utrzymanie...tej dyscypliny w mieście! Pajace - kibice którzy żądają samych zwycięstw zapominają w jakim stanie finansowym jest Polonia. W Gollob przejął klub! 5 mln długu na start i stadion ruina. No wymarzony biznes!!! Władek podjął sie tego wyzwania i szacunek dla niego za to. Priorytetem jest spłata długu nieważne w której lidze. Precz z kibicami sukcesu robiącymi zamęt wokół klubu i wyzywającymi zawodników! Bydgoszcz ma najgłupszych kibiców w Polsce. To idioci co niszczą swoje kluby i swoich zawodników! Nie wspierają swojego klubu w ciężkich chwilach. Hejtują swoich zawodników idioci.

08.07.2016, 18:12

OSUCH PRZEJMUJE POLONIE oj będzie się działo .Portugalskiego żużlowca sprowadzi

08.07.2016, 17:24

kolejny bezsensowny tytuł mający na celu manipulację aby przyciągnąć czytelników, a w artykule okazuje się, że to gó...oburza! jesteście Faktem...

08.07.2016, 17:10

miało byc szkolenie pełne trybun i stawianie na wychowanków..a jest tylko sponsor Urzad Miasta Bydgoszcz..

08.07.2016, 17:02

Tylko,że Kubera w Polonii raczej nie będzie jeździł jako "gość" ponieważ starają się o niego także inne kluby, a Unia Leszno chce za wypożyczenie na zasadzie "gościa" nie małą kasę.
Poza tym kibicom internetowym nie mającym pojęcia co się dzieje w Polonii radziłbym się wstrzymać z osądami Gollobów.

08.07.2016, 16:39

Niestety nie da się przejść obojętnie zarówno obok tytułu artykułu, jak i ustawienia par. Czytając spore zmiany w Polonii, liczyłem autentycznie na coś co mogłoby odwrócić degrengoladę żużla w Bydgoszczy. Rozumiem jednak, że autor artykułu, chciał zachęcić większą ilość czytelników do czytania na temat Polonii. Co do ustawienia par, to nawet Ci którzy bawią się w żużel za pomocą kapsli wiedzą, dlaczego pod nr 5 jest zawodnik Sówka. Otóż tylko po to, aby będący obecnie w słabszej formie Oskar Ajtner Gollob zdobył na Sówce pewne punkty, bo z przeciwnikami z Częstochowy będzie o nie trudno. Można jak krowie na pastwisku powtarzać, że z juniorem powinien startować lider zespołu Kudriaszow, to aby móc potem na kimś wieszać psy, Rosjan wstawia się razem, żeby odbierali sobie punkty. Jeszcze zdanie na temat krzyku odnośnie wstawiania juniorów Polonii, przecież ci młodzi chłopcy maja kłopoty z ukończeniem biegów, są zagrożeniem dla przeciwników i swoich kolegów, tak ich wyszkolił Jacek Woźniak a Gollobowie z tego co się czyta ich dobijają. Przykro to pisać, ale jeśli będzie w przyszłym roku Polonia w 2 lidze, to nawet tam z obecnym polskim składem seniorów i juniorów, będziemy wlec się w ogonie tabeli, dobrze że już niżej nie będzie można spaść.

08.07.2016, 16:34

W.Gollob nie trzyma ciśnienia popełnia błędy jak małe dziecko - no tak w wieku ok 80 lat tak luzie się zachowują jak dzieci . Bruski powinien odpowiedzieć przed prokuratorem dla czego daje kasę osobie w bardzo podeszłym wieku aby zniszczyła wielki klub z wielki tradycjami . Czy Gollob wykonał badania u psychiatry itp. Chyba nie nastawił się na biznes a nie ratowanie klubu POLONIA BYDGOSZCZ .

08.07.2016, 15:42

Oni magą wygrać na fujarce Golloby tylko się ośmieszają nie jeden raz totalne dno i pośmiewisko parodia żużla

08.07.2016, 15:33

Ludzie o jakich wielkich zamianach w upadającej Polonii mówicie przecież to są tylko zmiany nr i par i robicie z tego wielkie HALO.Rozumiem jakby ktoś z śmiesznych seniorów wyleciał ze składu i zastąpił go młodzieżowiec to rozumiem . W.Gollob po raz kolejny oszukał kibiców i włodarzy miasta .Miał stawiać na wychowanków a wynajmuje najemników .Frekwencja na stadionie POLONII to wielki dramat dobrze , ze chociaż tam rosną chwasty do pasa i zasłaniają cały syf od zeszłego sezonu .