15 marca Adam Bielecki opublikował na portalu społecznościowym: - Po czterech dniach treku dotarliśmy w doliny. Po to chodzimy po górach, żeby z nich schodzić i znowu, jak dzieci, cieszyć się dobrami cywilizacji...
Już 5 kwietnia Bielecki opowie w Bydgoszczy o swoich przygodach w górach, wystąpi z preselekcją "Od Beskidów, po Himalaje".
Będzie też okazja by kupić jego książkę i porozmawiać.
Książkę możecie zamówić już teraz na stronie https://www.adambielecki.pl
Wstęp jest wolny, ale obowiązują zaproszenia.
Możecie je odebrać 19, 20 i 21 marca w godzinach 15-17 w Bydgoskim Centrum Informacji, ulica Stefana Batorego 2.
Nie ma możliwości rezerwacji biletów. Prosimy nie dzwonić do BCI w sprawie spotkania.
Liczba zaproszeń jest ograniczona i może być tak, że nie będzie ich już pierwszego dnia.
Jedna osoba może odebrać jedno pojedyncze zaproszenie.
Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia od godz. 18 do 22. Miejsce - Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.
Adam Bielecki to himalaista i podróżnik. Wspina się w górach od 18 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach.
Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. W marcu 2012 wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb.
Wiosną 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125.
Kuba Wojewódzki kupił nowe auto? Prezenter pozbył się lambor...
Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.
27 stycznia 2018 roku, wspólnie z Denisem Urubką, Jarosławem Botorem i Piotrem Tomalą przerwał Narodową Zimową Wyprawę na K2 i wziął udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, która została zorganizowana, by pomóc schodzącym ze szczytu Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Wspinając się wraz z Urubką, w godzinach nocnych sprowadził ją do obozu. Dojście do Mackiewicza, z uwagi na ekstremalne warunki pogodowe, nie było możliwe.
(źródło:adambielecki.pl )
Polacy dokonają niemożliwego? Narodowa wyprawa zaatakuje zimą K2
