https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śmierć dziecka w brodnickim szpitalu. Rozpoczęła się sekcja zwłok

(kat)
Dziś o godz. 9 rozpoczęła się sekcja zwłok dziecka
Dziś o godz. 9 rozpoczęła się sekcja zwłok dziecka Katarzyna Pomianowska
- Czytam na brodnickich forach internetowych o śmierci dziecka, któremu nie udzielono odpowiedniej pomocy w brodnickim szpitalu - mówi nasza Czytelniczka. - To prawda? Nie ma wypowiedzi nikogo ze szpitala, tylko fala krytyki i żalu. Co się stało? - dopytuje nasza rozmówczyni.

Flash Info odcinek 31 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza

Sprawdziliśmy.

Brodnicka prokuratura zajmuje się sprawą śmierci dwuletniego dziecka.

- Mogę potwierdzić, że taka sprawa została zarejestrowana - mówi Alina Szram, prokurator rejonowy w Brodnicy. - Zostało wszczęte w tej sprawie śledztwo. Trwa sekcja zwłok. O zarzutach na obecnym etapie - nie ma mowy. Śledztwo jest na początkowym etapie. Jest ono prowadzone dwutorowo - pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci i ewentualnego narażania przez rodziców tudzież przez lekarza jeżeli chodzi o błąd w sztuce - wyjaśnia.

Na razie trudno ukierunkować śledztwo - zanim nie zostaną przybliżone wynik badań mikrobiologicznych - z pobranych płynów ustrojowych. Jak zapewnia prokurator - tylko te badania są w stanie wskazać przyczynę śmierci dziecka. A przyczyna będzie mogła rzutować na ewentualne sprawstwo.

W Brodnicy powstaje jadłodzielnia

Zapytaliśmy (w prokuraturze oraz w ZOZ Brodnica), czy lekarz, który - przyjmował dziecko - nadal wykonuje swoje obowiązki, przyjmuje pacjentów.

- Na razie ustalamy - jaki lekarz miał do czynienia z dzieckiem przedwczoraj. Wczoraj dziecko zmarło na izbie przyjęć - stan dziecka, które zostało przywiezione był ciężki i była dramatyczna walka o jego życie - wyjaśnia prokurator.

Śledztwo będzie ukierunkowane na zachowania bądź zaniechania lekarza - który ratował życie dziecka na izbie przyjęć czy też lekarza, który przyjął dziecko dzień wcześniej: diagnozował, wdrożył stosowną procedurę leczenia. Nie można jednak mówić o tym w pierwszej dobie śledztwa.

Za ok. 2-3 tygodnie prokuratura powinna otrzymać wyniki badań mikrobiologicznych.

Otrzymaliśmy odpowiedź dyrektora szpitala ws. zdarzenia

W związku z informacjami, które pojawiły się w prasie i Internecie, jestem zmuszony odnieść się do nich, gdyż są one sprzeczne ze stanem faktycznym.
Należy wskazać, że zespół ratownictwa medycznego wyjechał ze Szpitala w ciągu minuty (5.36) od otrzymania zgłoszenia (5.35), a na miejscu był po trzech minutach (5.39). Po wstępnej ocenie stanu zdrowia pacjentki, dokonanej w miejscu zamieszkania i w związku z transportem do szpitala, przyjęcie pacjenta przez lekarza pediatrę Oddziału Dziecięcego nastąpiło w ciągu kolejnych 13 minut (5.52). Informacje o długim oczekiwaniu na karetkę nie są więc zgodne z prawdą.
Niestety pomimo pomocy udzielanej w szpitalu, przez lekarza pediatrę i wezwanego dodatkowego lekarza pediatrę oraz zespół reanimacyjny, w skład którego wchodzi lekarz anestezjolog i pielęgniarki anestezjologiczne, ratownicy karetki oraz ratownicy SOR, stan pacjenta stale pogarszał się i nastąpił zgon. Przyczyny zgonu będą wyjaśniane w postępowaniu prokuratorskim jakie zostało wszczęte na wniosek Szpitala.
Należy przy tym też sprostować pojawiające się informacje i wyjaśnić, że pacjentowi opisanemu w artykule w ciągu ostatniego roku nie udzielano świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Powiatowym w Brodnicy. Czyli w dniu 2 września dziecko nie było badane ani diagnozowane w jednostkach organizacyjnych ZOZ SPZOZ w Brodnicy. Ewentualny zarzut błędnej diagnozy nie może więc dotyczyć Szpitala.

Dariusz Szczepański
Dyrektor ZOZ SPZOZ w Brodnicy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Czesia
Zawsze podczas badań i zabiegów powinna być osoba bliska nawet przy dorosłym pacjencie i nawet podczas badań krocza gdyż często dochodzi do groźnych zakażeń! Gabinety lekarskie i szpitale to siedliska zarazy! Najczęściej zaraża się u ginekologa, laryngologa , dentysty i urologa! Dlatego zawsze podczas badań osoba bliska powinna pilnować sterylności ! A do obecności osoby bliskiej podczas badań pacjent ma Prawo! Często szczepionki i niektóre leki powodują duże zagrożenie życia pacjenta! Np. Szczepionka dla dziewcząt na raja szyjki macicy powodują RAKA! W USA je wycofano i bezkarnie testuję się je w Polsce na pacjentkach!
G
Gość
A szczepione na co ?
M
Meloman
A to lepsze: https://m.youtube.com/watch?v=lCNE7xWCRJs
....
nowa forma artykułów plotkarskich na pomorskiej ?.... pastowane kabany
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski