Skuteczni na europejskich boiskach

Sławomir Pawenta
Artur Wichniarek zdobył bramkę dla Arminii Bielefeld w sobotnim meczu piątej kolejki piłkarskiej niemieckiej Bundesligi.

Zespół z Polakiem w składzie wygrał u siebie 4:2 z Hansą Rostock. Wichniarek wpisał się na listę strzelców w 59. minucie, podwyższając wynik na 4:1. To jego czwarty gol w obecnym sezonie Bundesligi.

<!** reklama left>Jacek Krzynówek zdobył bramkę dla VfL Wolfsburg w przegranym meczu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Karlsruher SC 1:2. Reprezentant Polski, który grał do 62. minuty, wpisał się na listę strzelców w 21. minucie, zdobywając pierwszego gola w tym spotkaniu. To jego drugie ligowe trafienie w tym sezonie.

Polski napastnik występujący w FC Sion Zbigniew Zakrzewski zdobył trzy gole w wygranym przez jego zespół spotkaniu Pucharu Szwajcarii z występującą w grupie pierwszej I ligi (odpowiednik polskiej III ligi) Uranią Genève Sports 7:0 (3:0). Były zawodnik poznańskiego Lecha rozegrał całe spotkanie. Zakrzewski trafiał do siatki rywali w 42., 53. oraz 79. minucie potyczki.

Grzegorz Rasiak zdobył gola dla FC Southampton w przegranym 2:3 wyjazdowym meczu piłkarskiej drugiej ligi angielskiej z Watford. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 45. minucie gry, wyrównując na 1:1. To jego czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. Rasiak przebywał na boisku do 63. minuty.

Tymczasem inny napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski Radosław Matusiak zadebiutował w barwach swego nowego klubu, holenderskiego SC Heerenveen.

Polak wszedł na boisko w 69. minucie wygranego 5:2 spotkania z Excelsiorem. Były zawodnik m. in. GKS-u Bełchatów zastąpił zdobywcę dwóch bramek Geralda Sibona.