
24 listopada start nowego sezonu PŚ w skokach narciarskich

Dawid Kubacki
W poprzednim sezonie skoczek został sklasyfikowany na 4. miejscu Pucharu Świata. W Turnieju Czterech Skoczni stanął na drugim miejscu ulegając tylko domiatorowi Norwegowi Granerudowi. Dobrą dyspozycję udowodnił na czempionacie w Planicy. Pomimo kontuzji zdobył brązowy medal na skoczni dużej. W minionym sezonie 6-krotnie wygrywał konkurs, a piętnastokrotnie znajdował sie na podium zawodów. Na IE zdobył złoty medal.

Piotr Zyła
W 2023 roku obronił tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Tym samym stał się ponownie najstarszym złotym medalistą w historii. Również w wieku 36-lat po raz pierwszy zajął szóstą lokatę na koniec sezonu PŚ. w Turnieju Czterech Skoczni znalazł się tuż za podium, a zmagania w Planica 7 zakończył na 7. miejscu.

Miniony sezon ukończył na 14. pozycji. Ani razu nie uplasował się na podium. Pomimo dalekiej lokaty w PŚ (14), 3-krotny mistrz olimpijski miewał dobre momenty. W TCS zajął 5. miejsce, a w RAW Air był na ósmej pozycji. Na MŚ dwukrotnie był o krok od medalu. Na normalnej skoczni - 5, a na dużej - 4. miejsce.