Siatkarzom zabrakło kropki nad "ži"

Marcin Karpiński
Gdyby policzyć punkty w poszczególnych setach Delecta wygrałaby z Jastrzębskim Węglem 78:76. Ale tie-break przesądził o zwycięstwie gospodarzy.

<!** Image 3 align=none alt="Image 200453" sub="Trener Delecty Piotr Makowski mobilizował do walki Dawida Konarskiego i pozostałych podopiecznych. Szkoda, że po bardzo udanym czwartym secie, piąty padł łupem ekipy z Jastrzębia. Fot. Tymon Markowski">

W pierwszym secie prowadzenie uzyskali miejscowi, po czym nasz zespół doprowadził do remisu 10:10, żeby ostatecznie ulec do 21. W drugim secie było odwrotnie. To Delecta objęła prowadzenie, żeby je stracić (znów 10:10) i później walczyć punkt za punkt. Sprawy w swoje ręce wzięli Dawid Konarski i Stephane Antiga. W ważnym zaś momencie pomógł bydgoszczanom zapis wideo. Zamiast dla Jastrzębskiego Węgla, zapisano „oczko” dla gości, a potem po kilku piłkach setowych, na bloku zatrzymali oni Martino.<!** reklama>

Trzecia partia również była wyrównana, lecz gospodarze utrzymali do końca dwupunktową przewagę.

Udane ataki (brawa dla Marcina Walińskiego) i bloki skutecznie natomiast powstrzymały Jastrzębski Węgiel w czwartej odsłonie (do 14!).

Niestety, w decydującej partii prawie każda akcja układała się po myśli jastrzębian, którzy chcieli się zrehabilitować po tym, jak odpadli z Pucharu CEV. - Daliśmy jednak z siebie wszystko - stwierdził trener bydgoszczan Piotr Makowski. - Myślę, że z taką grą możemy myśleć o pierwszej czwórce po pierwszej części rundy zasadniczej.

Pozostałe wyniki: Skra - Effector Kielce 3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:22), Resovia - Politechnika 3:0 (25:17, 25:19, 25:16), Zaksa - Wkręt-met Częstochowa 3:2 (25:16, 21:25, 25:23, 19:25, 15:13), Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol Olsztyn 2:3 (19:25, 38:36, 27:25, 21:25, 8:15). Ogromnie emocjonujące spotkanie odbyło się w Sopocie, gdzie Lotos walczył przez 2 godziny i 38 minut z Indykpolem, a jeden z setów zakończył się wynikiem 38:36!