
PKO Ekstraklasa. Aż osiemnastu piłkarzy wywodzących się z naszej ligi dostało powołania do ostatecznych kadr swoich reprezentacji na marcowe mecze eliminacji do mistrzostw świata w Katarze (2022). Co interesujące, siedemnastu kolejnych znalazło się w tzw. szerokich kadrach albo na listach rezerwowych.
Z grona powołanej osiemnastki sporządziliśmy możliwie najmocniejszy skład, w modnym ustawieniu z trzema stoperami i dwoma wahadłowymi. Sprawdźcie, o których piłkarzy chodzi, jak radzą sobie w klubach i przede wszystkim jakie mają perspektywy w drużynach narodowych.

Bramkarz: Dusan Kuciak (Lechia/Słowacja)
W reprezentacji Słowacji rywalizuje z Martinem Dubravką (Newcastle United) oraz Dominikiem Greifem (Slovan Bratysława). Jesienią Kuciak pełnił rolę rezerwowego w kadrze.
Słowacja to nasz pierwszy rywal na Euro. W marcu czekają ją mecze z Cyprem, Maltą oraz Rosją.
35-letni Kuciak jest w wysokiej formie. Ostatnio zachował czyste konto przeciw Wiśle Kraków.
Kuciak w Lechii (ten sezon): 20 meczów, 7 czystych kont
Kuciak w reprezentacji (ogółem): 10 meczów, 1 czyste konto

Obrońca: Kamil Piątkowski (Raków/Polska)
W lipcu przeniesie się do Red Bulla Salzburg, wcześniej, być może już w marcu, zadebiutuje w seniorskiej reprezentacji. To jeden z sensacyjnie powołanych ligowców przez nowego selelcjonera Paulo Sousę.
Polska zagra w marcu z Węgrami, Anglią oraz Andorą. Piątkowski o miejsce w składzie będzie rywalizować z takimi piłkarzami jak Michał Helik czy być może Bartosz Bereszyński.
Ostatnio Piątkowski zdobył bramkę dla Rakowa w ligowym meczu z Wisłą Płock.
Piątkowski w Rakowie (ten sezon): 24 mecze, 2 gole
Piątkowski w reprezentacji (ogółem): przed debiutem

Obrońca: Robert Ivanov (Warta/Finlandia)
W Polsce rozgrywa pierwszy sezon. Gra bardzo dobrze. Najpierw duet stoperów utworzył z Bartoszem Kielibą, potem z Aleksem Ławniczakiem. Powrót do kadry po dwóch latach jest najlepszym dowodem na to, że dysponuje potencjałem.
Przypomnijmy, że Finlandia zagra na Euro. W marcu o prawo gry na Mundialu w Katarze powalczy z Bośnią i Hercegowiną oraz Ukrainą. Ponadto zaplanowała też mecz towarzyski ze Szwajcarią.
Ostatnio Ivanov dzielnie walczył w meczu z faworyzowaną Legią Warszawa.
Ivanov w Warcie (ten sezon): 15 meczów, 1 asysta
Ivanov w reprezentacji (ogółem): 2 mecze