Rywale uciekają Knappowi

Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawał Rosjanin Danił Iwanow, który w ubiegłym sezonie ścigał się w Polonii. Grzegorz Knapp zajął 12. i 10. miejsce.

Indywidualne mistrzostwa świata w wyścigach motocyklowych na lodzie wkraczają w decydującą fazę. Do zakończenia pozostały jeszcze dwie rundy w szwedzkiej Uppsali (23-24 marca).

<!** reklama>W miniony weekend rywalizowano w niemieckim Inzell. Nie do zatrzymania był Danił Iwanow. Rosjanin wygrał dwukrotnie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Goniącego go Dmitrija Kołtakowa wyprzedza już o 13 punktów.

Jedyny Polak w stawce, Grzegorz Knapp w sobotę był dwunasty (5 punktów), a dzień później dziesiąty (7).

W klasyfikacji generalnej wychowanek GKM Grudziądz zajmuje jedenastą pozycję. Do dziesiątego miejsca, które gwarantuje pozostanie w cyklu na przyszły sezon, traci już 11 oczek. Rywale uciekli, bo przed weekendowymi zmaganiami w Inzell, dystans ten wynosił 8 punktów.<!** Image 2 align=none alt="Image 207401" sub="Grzegorz Knapp w niebieskim kasku [Fot. Jarosław Pabijan]">