
O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy w bydgoskim ratuszu. Jak zapewnia Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy, potrzeby miasta związane z ograniczeniem dostępności do peronów i przystanków komunikacji publicznej w obrębie r. Jagiellonów są znane.

- W drugiej połowie roku Zarząd Dróg zleci opracowanie dokumentacji wielokryterialnej pozwalającej na poprawę dostępności do tych miejsc - mówi Marta Stachowiak.

Dodatkowo, podjęto również działania zmierzające do zaprojektowania i budowie przystanku wiedeńskiego w pobliżu skrzyżowania z ulicą 19 marca 1981 roku. Obecnie na ukończeniu jest koncepcja dla tego zadania.

- Także z myślą o osobach z niepełnosprawnościami kilka lat wcześniej uruchomiony został przystanek autobusowy przy ulicy 3 Maja, dzięki któremu pasażerowie komunikacji miejskiej, udający się w kierunku ulicy Gdańskiej, nie muszą korzystać z przejść podziemnych - dodaje rzeczniczka Rafała Bruskiego.