red
Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem Bundesligi
Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem Bundesligi East News
Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi! Nasz reprezentant o dwie bramki wyprzedził w tej klasyfikacji Peruwiańczyka Claudio Pizarro. W sobotnim meczu z Wolfsburgiem Polak zanotował dublet, a Bayern w Monachium zdemolował ekipę "Wilków" 6:0. Bawarczycy zostali liderem Bundesligi, Borussię Dortmund wyprzedza korzystniejszym bilansem bramek.

Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi

Wolfsburg to jeden z ulubionych rywali Lewandowskiego. To właśnie tej drużynie strzelił w 2015 roku pięć goli w ciągu dziewięciu minut. W sobotnie popołudnie napastnik Bayernu znowu okazał się katem Wolfsburga. Polak zdobył swoje bramki numer 196 i 197 w Bundeslidze.

Przed tygodniem Polak zrównał się w klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców ligi niemieckiej z Claudio Pizarro. Teraz wyprzedził go o dwa trafienia. Peruwiańczyk 195 bramek skompletował w 466 spotkaniach, Lewandowski przeciwko "Wilkom" rozgrywał zaledwie 281 mecz.

Pierwszego gola Polak strzelił w 37. minucie. James Rodriguez znakomicie podał do Serge'a Gnabry'ego, który mógł uderzać na bramkę, ale wybrał dogranie do Lewandowskiego. Napastnikowi Bayernu pozostało tylko skierować piłkę do pustej bramki. Drugie trafienie polskiego snajpera wymagało dużo więcej wysiłku. W 85. minucie Franck Ribery wrzucił piłkę z lewej strony. Lewandowski w trudnej sytuacji znakomicie złożył się do główki i wpakował futbolówkę do siatki.

PIERWSZY GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO:

DRUGI GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO:

Lewandowski z dorobkiem 17 bramek objął też prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu. Drugiego Lukę Jovicia wyprzedza obecnie o dwa gole.

Bayern Monachium - Vfl Wolfsburg 6:0 (2:0)

Bramki: Serge Gnabry 34', Robert Lewandowski 37', James Rodriguez 52', Thomas Mueller 76, Joshua Kimmich 83', Robert Lewandowski 85'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Mats Hummels, Jerome Boateng, Rafinha - Thiago Alcantara, Javi Martinez (Leon Goretzka 55'), Serge Gnabry (Franck Ribery 55'), Thomas Mueller, James Rodriguez (Renato Sanches 74') - Robert Lewandowski

Vfl Wolfsburg: Koen Casteels - William de Asevedo, Robin Knoche, John Anthony Brooks, Jerome Roussillon - Yannick Gerhardt, Josuha Guilavogui, Maximilian Arnold (Elvis Rexhbecaj 68') , Admir Mehmedi (Renato Steffen 58'), Josip Brekalo - Wout Weghorst.

Materiał oryginalny: Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi. Doppelpack z Wolfsburgiem - Gol24