Kontrakt 47-letniego Rigoberta Songa z Kameruńską Federacją Piłkarską wygasa z końcem lutego tego roku i FECAFOOT nie zamierza go przedłużyć z selekcjonerem a wcześniej reprezentantem „Nieposkromionych Lwów” – jako obrońca rozegrał 137 meczów w drużynie narodowej i strzelił 5 goli, a także zdobył z zespołem Puchar Narodów Afryki w 2000 i 2001.
Jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów Kamerunu
Wystąpił w czterech mistrzostwach świata (1994, 1998, 2002 i 2010). Do dziś jest jednym z najmłodszych zawodników, który wziął udział w Pucharze Świata FIFA, mając 17 lat i 353 dni (podobnie jak jego rodak Samuel Eto'o w 1998 roku, który miał 17 lat i 3 miesiące). Jest także jedynym afrykańskim zawodnikiem, który brał udział w ośmiu Pucharach Narodów Afryki, w których rozegrał łącznie 36 meczów.
„INFO CFOOT: RIGOBERT SONG NIE BĘDZIE JUŻ TRENEREM KAMERUNU”
Reprezentacja Kamerunu w fazie grupowej trwającego Pucharu Narodów Afryki zwyciężyła Gambię 3:1, zremisowała z Gwineą 1:1 i przegrała z Senegalem 1:3, aby ostatecznie z 4 punktami awansować do play-offów, w których odpadła już w 1/8 finału przegrywając z Nigerią 0:2.

Song dwukrotnie był selekcjonerem Kameruńczyków – najpierw w 2018 objął reprezentację olimpijską, a w marcu 2022 roku pierwszą reprezentację i od tego czasu poprowadził ją w 23 meczach, wygrywając sześć, osiem remisując i dziewięć przegrywając.
Konflikt z bramkarzem Manchesteru United Onaną
W kadrze miał konflikt z bramkarzem Andre Onaną, z którym pokłócił się podczas mundialu 2022 w Katarze, a podczas Pucharu Narodów Afryki wystawiał golkipera Nimes Fabrice Ondoę zamiast Onany, który na turniej przyleciał wynajętym odrzutowcem tuż po ligowym meczu Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur na trzy godziny przed pierwszym spotkaniem z Gwineą.

Puchar Narodów Afryki 2024 odbywa na Wybrzeżu Kości Słoniowej na sześciu stadionach w pięciu miastach (Abidżan, Bouake, Korhogo, San Pedro i Jamusukro) od 13 stycznia do 11 lutego. Obrońca trofeum – drużyna Senegalu odpadła w 1/8 finału z gospodarzami tunieju Iworyjczykami przegrywając w rzutach karnych (1:1, k. 4-5). Najwięcej zwycięstw w PNA ma reprezentacja Egiptu – siedem.
