Dorota Kułaga
Polska - San Marino 3:0 (1:0)
Polska - San Marino 3:0 (1:0) Echo Dnia
We wtorek na Suzuki Arenie w Kielcach reprezentacja Polski do 21 lat grała z San Marino w ramach kwalifikacji do Euro 2023. Ekipa Macieja Solarczyka długo nie mogła znaleźć odpowiedniego rytmu i choć miała ogromną przewagę, to zdołała zdobyć tylko trzy bramki, z czego tylko jedną do przerwy. Z dobrej strony pokazali się m.in. Mateusz Bogusz i Jakub Kamiński. Aktywni byli też Michał Karbownik i Konrad Gruszkowski.

Reprezentacja Polski od początku mocno zaatakowała, ale groźne strzały, między innymi Mateusza Bogusza, bronił Mirco De Angelis. Dopiero w 29. minucie dużą przewagę Biało-Czerwoni udokumentowali bramką, którą w zamieszaniu podbramkowym zdobył Mateusz Bogusz. Więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło.

W 46. minucie ładnym strzałem z woleja popisał się Maciej Żurawski, ale bramkarz San Marino instynktownie odbił piłkę. W 60 minucie na boisko wszedł Daniel Szelągowski, były piłkarz Korony Kielce. Kilkadziesiąt sekund później Polska zdobyła drugiego gola. Ładny strzał z 20 metrów oddał Jakub Kamiński - piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W 66. minucie po raz trzeci zapanowała radość na Suzuki Arenie. Po rzucie rożnym ładnym technicznym strzałem popisał się Łukasz Bejger i piłka wylądowała pod poprzeczką bramki strzeżonej przez De Angelisa. Rezultat nie uległ już zmianie.

Polska U-21 - San Marino U-21 3:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Bogusz 29', Jakub Kamiński 61', Łukasz Bejger 66'.

Polska: Miszta - Gruszkowski, Bejger, Nawrocki, Karbownik - Żurawski (74. Kubica), Czyż (55. Poręba), Bogusz - Wędrychowski (60. Szelągowski), Szymczak (60. Benedyczak), Kamiński (73. Młyński).

San Marino: De Angelis - Moretti, F. Santi, Tomassini, Franciosi - Rosti (46. Contadini), Dolcini, Ciacci (84. Pasquinelli), Matteoni, Pancotti (55. Cecchetti) - S. Santi (26. Toccaceli, 86. Nanni).

REPREZENTACJA w GOL24

Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, którym kieruje książę Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman, został właścicielem Newcastle United. Czterokrotny mistrz Anglii automatycznie został najbogatszym klubem na świecie, który może dysponować większymi pieniędzmi, niż pozostałych dziewięć w zestawieniu TOP 10.

Newcastle nie dołączył do bogatych, on ich zjadł. TOP 10 naj...