Remis w hicie Premier League. VAR uratował sędziego!

Filip Bares
Filip Bares
AFCJAMES on Twitter
PREMIER LEAGUE. Fatalna decyzja sędziego bocznego nie wypaczyła wyniku dzięki technologii VAR. Arsenal wyciągnął remis 1:1 na Old Trafford, gdzie nie wygrał od 2006 roku.

Wielkie hity Premier League mają to do siebie, że albo wciskają w fotel albo usypiają widza. Pierwsze 27 minut było prawdopodobnie najnudniejszymi od dawna, bowiem w tym czasie żaden zespół nie oddał nawet jednego strzału na bramkę - coś co nie wydarzyło się jeszcze w tym sezonie. Nie pomagała nawet młoda krew na boisku. W pierwszych składach obu zespołów pojawiło się aż ośmiu zawodników mających nie więcej niż 23 lata, a 18-letni Bukayo Saka został najmłodszym piłkarzem w historii starć Manchester United - Arsenal, który wybiegł w podstawowej jedenastce.

Czerwone Diabły nie przegrały domowego meczu z Arsenalem od września 2006 roku i nie zamierzały przerwać tej passy. Nudną pierwszą połowę ożywił Scott McTominay. Tuż przed przerwą Szkot dostał podanie na skraj "szesnastki" od Marcusa Rashforda i mocnym strzałem posłał futbolówkę w okienko bramki Bernda Leno. W internecie za swoje zachowanie przy bramce oberwał pomocnik Arsenalu Granit Xhaka. Szwajcar obniżył głowę by uniknąć strzału rywala. Dla McTominaya było to pierwsze trafienie na Old Trafford w dotychczasowych 25 meczach.

W drugiej połowie Arsenal nie musiał długo czekać na bramkę wyrównującą. Podanie od 18-letniego Saki wykorzystał niezawodny w tym sezonie Pierre Emerick Aubameyang, choć początkowo odgwizdano spalonego. Linię obrony złamał jednak najdroższy obrońca świata Harry Maguire, ale do podjęcia poprawnej decyzji potrzebny był VAR.

Remis oznacza, że Manchester United ma za sobą najgorszy start sezonu w Premier League od 1989 roku. Zespół Ole Gunnara Solskjaera ma po siedmiu meczach zaledwie 9 punktów i zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. Arsenal natomiast ma 12 punktów i zamyka czołową "czwórkę".