Rekord Polski Edyty Jasińskiej

Sławomir Kabat
Edyta Jasińska (Emdek, trener klubowy Marian Szirocki), bydgoska cyklistka torowa poprawiła dziś wspólnie z koleżankami podczas Pucharu Świata w Manchesterze rekord Polski.w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Polki zajęły 6. miejsce. Ciekawostką jest fakt, iż Polki startowały osłabione brakiem powracającej po kontuzji do zdrowia liderki Katarzyny Pawłowskiej. Poprzedni rekord ustanowiły biało-czerwone podczas mistrzostw Europy w Apeldoorn podczas mistrzostw Europy, na których zdobyły srebrny medal.

<!** Image 2 align=none alt="Image 223779" sub="Edyta Jasińska (Emdek Bydgoszcz) poprawiła kolejny rekord kraju. Fot. Archiwum">

W pierwszym dniu rozgrywanych w Manchesterze zawodów PŚ w kolarstwie torowym Brytyjki pobiły rekord globu w wyścigu na 4 km na dochodzenie, uzyskując w eliminacjach czas 4.23,910 - średnią prędkość 54,564 km/godz.
<!** reklama>
Polki pobiły rekord kraju - 4.35,768 min, lepszy o 0,189 s od ich osiągnięcia z Apeldoorn, gdzie zdobyły srebrny medal. Biało-czerwone wystąpiły w składzie: Małgorzata Wojtyra, Eugenia Bujak, Natalia Rutkowska i Edyta Jasińska. Nie startowała Katarzyna Pawłowska.