10 lipca 1709 roku po raz kolejny wkroczyły do miasta wojska szwedzkie, tym razem wracające z wyprawy wojennej do Saksonii. Szwedzi natychmiast po wkroczeniu do Bydgoszczy nałożyli na mieszczan następną kontrybucję celem utrzymania kwaterujących wojsk.
10 lipca 1929 roku na ulicach Bydgoszczy pojawił się pierwszy samochód - polewaczka, który w godzinach rannych zwilżył zakurzone z powodu upału ulice miasta.
Przeczytaj też: Folksdojcz nie zawsze zdrajca
10 lipca 1937 roku rozpoczęły się w Bydgoszczy dwudniowe lekkoatletyczne mistrzostwa Polski kobiet z udziałem olimpijki z Berlina (1936 rok), Jadwigi Wajsówny. Wygrała ona aż trzy konkurencje: pchnięcie kulą, rzut dyskiem i… skok w dal z miejsca.
10 lipca 1962 roku o godz. 17 tramwaj linii 8 zdążający ul. Jagiellońską i skręcający w Gdańską na skutek awarii wyskoczył na zwrotnicy z szyn i wjechał pod arkady narożnego budynku (przy ul. Marszałka Focha 2). Nikt nie został ranny.
10 lipca 1973 roku był „Dniem Ziemi Bydgoskiej na srebrnym ekranie”. Od tego dnia można było w Bydgoszczy odbierać II program TVP.
10 lipca 1991 roku miało miejsce formalne powstanie bydgoskiego ośrodka telewizyjnego nadającego własny program dla trzech województw w liczbie 13 godzin tygodniowo. Od 15 września tego samego roku rozpoczęło się nadawanie codziennie.
Bydgoszcz - to samo miejsce dawniej i dziś [ZDJĘCIA]
10 lipca 1996 roku otwarte zostały po wieloletniej przerwie regularne połączenia lotnicze z Bydgoszczy. Tego dnia rano pierwszy samolot pasażerski wystartował do Warszawy. Próba reaktywacji okazała się nieudana: po kilku miesiącach z powodu braku pasażerów kursy zawieszono. Dopiero kilka lat później wprowadzono rejsy zagraniczne.
