Przerwa nie zaszkodziła. Efektowne zwycięstwo Enea Astorii Bydgoszcz

Joachim Przybył
Jakub Nizioł był jednym z najlepszych graczy Astorii w Starogardzie
Jakub Nizioł był jednym z najlepszych graczy Astorii w Starogardzie Arkadiusz Wojtasiewicz
Po miesięcznej przerwie Enea Astoria wróciła do gry, wygrała w Starogardzie i wciąż liczy się w walce o play off.

Polpharma Starogard - Enea Astoria Bydgoszcz 77:98

Kwarty: 21:21, 19:28, 22:28, 15:21
POLPHARMA: Furstinger 17 (2), Allen 13 (1), Surmacz 6, Williams 5 (1), Haney 2 oraz Kowalczyk 19 (2), Jarecki 5 (1), Walda 4, Johnson 4, Itrich 2.
ENEA ASTORIA: Nizioł 14 (2), Sanders 13 (1), 8 as., Bogucki 11, Chyliński 8 (1), Gabrić 7 (1) oraz Waterman 12 (1), Loncar 12, Krasuski 10, Dambrauskas 8, Szyttenholm 2, Kopycki 1.

Ponad miesiąc czasu czekali na kolejny mecz koszylarze Enea Astorii. W niedzielę zagrali w Starogardzie i mogli już ostatecznie zakończyć marzenia Polpharmy o utrzymaniu w PLK.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a problemy sprawiał zwłaszcza Joe Furstinger (11 pkt w tej części). Enea Astoria odpowiedziała siłą całej drużyny i od 2. kwarty dyktowała swoje warunki gry. Najpierw odskoczyła na 28:34 po pierwszych punktach Coreya Sandersa. Trafiali także Jakub Nizioł (11 pkt do przerwy), Tomislav Gabrić, z ławki wsparcie dał wreszcie zdrowy Markus Loncar. Jeszcze przed przerwą Asta uciekła na 13 punktów.

Po przerwie goście kontrolowali przebieg wydarzeń, choć rozrzucał się lider Polpharmy Trevor Allen. Mecz został rozstrzygnięty na początku ostatniej kwarty. Po serii 14:4 Enea Astoria powiększyła przewagę powyżej 20 punktów.

Po zwycięstwie w Starogardzie bydgoszczanie mają bilans 11:15 i wciąż szanse na play off (ósma PGE Spójnia Stargard ma dwie wygrane więcej na koncie).