Ci szczęśliwcy, którym szefowie dali urlopy w piątek, mają przed sobą cztery dni wypoczynku. W Świeciu i powiecie pomyślano o tym, aby w tym czasie się nikt nie nudził.
<!** Image 2 align=right alt="Image 83040" sub="Na jutro, podczas festynu w świeckim amfiteatrze, oprócz licznych konkursów, zaplanowano także koncert zespołu ENEJ Fot. Archiwum">Większość urzędów samorządowych będzie czynna w piątek. Tego dnia natomiast wcześniej trzeba będzie załatwić swoje sprawy w starostwie w Świeciu. 2 maja jego kasa przy ul. Sienkiewicza 2 oraz punkty kasowe przy ul. Wojska Polskiego 173 (wydziały architektury i budownictwa oraz geodezji, kartografii, katastru i gospodarki nieruchomościami) będą czynne tylko w godz. 7.30-12. Również wydział komunikacji i dróg przy ul. Sienkiewicza 2 będzie przyjmował wnioski rejestracji pojazdów w tych godzinach.
Pieniądze to nie wszystko...
Podczas długiego majowego weekendu nie zabraknie atrakcji. 1 maja w świeckim amfiteatrze o godz. 17, rozpocznie się piknik familijny pod nazwą „Pieniądze to nie wszystko”, którego współorganizatorem są świeckie banki. W programie są konkursy, zabawy z nagrodami i konsultacje z przedstawicielami banków. Gwiazdą pikniku będzie zespół ENEJ, który zagra o godz. 20.20.
- Z kolei 3 maja zapraszamy rodziny na zamek. Odbędzie się tam piknik familijny. Będą występy muzyczne dzieci z ośrodka kultury Stokrotka oraz liczne konkursy dla dzieci i młodzieży - informuje Katarzyna Kustosz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świeciu.
<!** reklama>Przewidziano także pokaz walk rycerskich, starych pojazdów z czasów PRL-u oraz ognisko z kiełbaskami. Początek zabawy o godz. 15.
Kibice koszykówki będą natomiast mogli obejrzeć tego dnia o godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej mecz Polpaku Świecie z Prokomem Trefl Sopot.
Sporo dziać się będzie także w innych miejscowościach powiatu świeckiego.
... liczy się też dobra zabawa
Od 1 do 4 maja odbędzie się cykl imprez w ramach obchodów Dni Gminy Pruszcz. Na 1 maja o godz. 17 w Serocku zaplanowano festyn rodzinny z grami i konkursami dla dzieci i dorosłych. 3 maja w Pruszczu o godz. 14 rozpocznie się turniej wsi i festyn rodzinny. 4 maja w Parlinie odbędą się gminne obchody Dnia Strażaka. Od godz. 14.15 zaplanowano pokazy braci św. Floriana, a później poczęstunek. Obchody we wszystkich tych trzech miejscowościach zakończą zabawy taneczne.
Mieszkańcy gminy Osie (i nie tylko) powinni się wybrać do Tlenia. Na 1 maja na godz. 18 zaplanowano tam biesiadę rycerską w ośrodku „Perła”. Wcześniej, bo od godz. 15 będzie można pojeździć konno. 2 maja od godz. 18 miłośnicy dźwięków posłuchają muzyki i potańczą na deptaku w Tleniu. Natomiast 3 maja o godz. 13 przy pensjonacie Samotnia rozpoczną się zawody kajakowe, a na godz. 15 zaplanowano pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej na skwerze Hoffmanna.