Bydgoskich uczniów Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych będzie można wesprzeć już 28 kwietnia, podczas trzeciej już edycji Bydgoskiego Pikniku z Łyżką Pomagajką.
- Za symboliczne 5 zł będzie można kupić łyżkę, która posłuży do smakowania przygotowywanych na miejscu specjałów. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na unowocześnienie kuchni terapeutycznej dla uczniów Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych.
- To ważne dla nich miejsce nauki, to tu uczą się samodzielności - mówi Wojciech Grześkowiak, pomysłodawca festynu kulinarno-charytatywnego. - W zeszłym roku w ruch poszło 1800 łyżek, w niedzielę chcemy pobić ten rekord.
Celem imprezy jest nie tylko zbiórka pieniędzy na rzecz uczniów. Jest coś ważniejszego: integracja. - Udział niepełnosprawnych uczniów w otwartych imprezach to sposób na to, by jasno powiedzieć im: jesteście pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. Dla wszystkich pozostałych to jasny sygnał: niepełnosprawni są wśród nas - tak samo wartościowi jak zdrowi - przekonują pomysłodawcy imprezy.

Organizatorom udało się zaprosić do gotowania 30 najlepszych kucharzy z całej Polski, Kevina Aistona, Małgorzatę Stach, Rafała Godzińskiego, Marcina Szukaja, Michała Fabiszewskiego, Tomasza Weltera i wielu innych. - Nie było żadnego kłopotu ze skompletowaniem takiej załogi - zapewnia Wojciech Grześkowiak. - Kucharze zgłaszali się do nas sami, chcieli pomóc.
Poza kulinarnymi popisami, zaplanowano też koncert i zabawy dla najmłodszych. Swoje artystyczne umiejętności zaprezentują uczniowie z placówek socjalnych.
- Niedzielny piknik na Wyspie Młyńskiej poprowadzi Kevin Aiston
- Początek o godz. 13.
- Impreza potrwa do godz. 20.
- Wstęp wolny
