
Budowa dróg osiedlowych w Bydgoszczy. Nowe kryteria, nowa lista!
To nie koniec inwestycji w drogi osiedlowe. Nawet realizując duże projekty unijne staramy się je rozszerzać o przebudowę dróg lokalnych - informuje UM Bydgoszczy.
W ten sposób szereg odcinków dróg lokalnych przylegających do Grunwaldzkiej zyskuje twardą nawierzchnię m.in. Czapla, Wronia, Zimrodkowa, Wyrzyska, Papuzia. Częścią rewitalizacji Starego Fordonu jest budowa ulic, które będą stanowiły dojazd lub dojście do terenów rekreacyjnych m.in. Rybaki, Promenada, Frycza-Modrzewskiego. Z kolei przy okazji budowy Trasy Uniwersyteckiej twardą nawierzchnię zyskała ulica Niziny.

Budowa dróg osiedlowych w Bydgoszczy. Nowe kryteria, nowa lista!
Od ubiegłego roku realizowany jest też pilotażowy program utwardzania dróg płytami ażurowymi. To rozwiązanie, które można stosować w miejscach, gdzie są odpowiednie warunki gruntowe. W ubiegłym roku ażurowe nawierzchnie zastosowano na odcinkach ulic Łuckiej, Okopowej, Pelikanowej, Przyłubskiej, Sybiraków, Warneńczyka, Karsińskiej, Borowiackiej, Ornej i Liściastej. W tym roku na pakiet kolejnych ulic ażurowych zarezerwowano 1 mln zł.
(oprac. sier, źródło: UM Bydgoszczy)