
Bądź w kontakcie ze współpracownikami
Praca zdalna nie oznacza braku kontaktu ze współpracownikami. Warto być z nimi w kontakcie, wiedzieć, czym się zajmują danego dnia i na bieżąco konsultować wymagające tego kwestie.

Prace domowe zostaw na później
Praca zdalna kusi, by w jej czasie zająć się obowiązkami domowymi, z którymi zawsze jesteśmy do tyłu. Lepiej jednak nie opierać się tej pokusie i nie zabierać się za mycie okien, w czasie, gdy powinieneś pracować. Porządkowanie domu zostaw sobie na czas po pracy.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w krótkich przerwach w czasie pracy wykonać drobne czynności, które zajmują chwilę – np. wstawić pranie. W ten sposób można zapewnić sobie odrobinę ruchu, ale trzeba wykazać się samodyscypliną, by trwające 2 minuty załadowanie pralki nie zmieniło się w półgodzinne gruntowne sprzątanie łazienki.

Po zakończeniu pracy, zakończ ją naprawdę
Choć praca zdalna wydaje się stanowić oszczędność czasu (nie tracimy go na dojazdy), często bywa pułapką – okazuje się, że wielu z nas nie potrafi jej skończyć i w efekcie pracujemy z domu dłużej, niż w biurze. Oddzielenie życia zawodowego od prywatnego w czasie pracy zdalnej nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe.
Jeśli w ustalonym czasie pracy rzeczywiście rzetelnie pracowałeś, to gdy nastanie godzina, na którą zaplanowałeś koniec pracy, po prostu ją skończ. By zaś przestawić się na tryb czasu wolnego, najlepiej zajmij się czymś niezwiązanym z pracą – ugotuj obiad, poćwicz albo spędź czas z rodziną.