Pracowity okres młodych zapaśników bydgoskiej Gwiazdy [zdjęcia]

DS
.
. Witek Szydłowski
Najpierw rywalizowali w Pelplinie w VII Gali Zapasów, a następnie w Osielsku podczas VII Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

Oba turnieje odbywały się w ramach cyklu U14 Wrestling Tour'22 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki. Cykl rozpoczynał wrześniowy turniej w Miliczu, a zakończy go impreza w Karlinie planowana na ostatni weekend listopada.

W Pelplinie, gdzie walczyli także zawodnicy z Grecji, Mołdawii, Szwecji i Ukrainy, bydgoszczanie zdobyli dwa brązowe medale. Oba wywalczone w minizapasach chłopców. Na najniższym stopniu podium stawali: 11-letni Slava Savchenko oraz 10-letni Aleksander Frąckowiak.

Pięcioro innych zawodników KS Gwiazda - Joanna Bazak, Natan Wolski, Jakub Król, Nazar Rozborskyi, Kamil Marchlewicz - uplasowało się tuż za podium, przegrywając pojedynki, których stawką były brązowe medale. Miejsca w ścisłej czołówce pozwoliły bydgoszczanom w gronie 31 ekip zająć 7. miejsce w klasyfikacji drużynowej w zapasach w stylu wolnym.

Tydzień później w Osielsku reprezentanci KS Gwiazda stanęli na podium aż 6-krotnie. Po medal z najcenniejszego kruszcu sięgnął Natan Wolski, który w drodze do złota pokonał trzech rywali. Na drugim stopniu podium uplasowali się Karol Wiśniewski, Kamil Marchlewicz i Aleksander Frąckowiak, a na trzecim Joanna Bazak i Nazar Rozborskyi. Ponadto wysokie piąte miejsca zajęli Slava Savchenko i Oliwier Wełnic. Bydgoszczanie w Osielsku zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji
drużynowej w zapasach w stylu wolnym.

Frąckowiak zdobył już trzy medale na turniejach zaliczanych do cyklu U14 Wrestling Tour i stoi przed szansą odniesienia zwycięstwa w całym cyklu w kategorii wagowej 48 kg w minizapasach chłopców.

Między zawodami w Pelplinie i Osielsku sześciu zawodników bydgoskiego klubu (Slava Savchenko, Karol Wiśniewski, Kamil Marchlewicz, Natan Wolski, Nazar Rozborskyi i Maksim Siroma) przebywało w Pelplinie na krótkim, ale intensywnym zgrupowaniu, gdzie trenowali z zawodnikami miejscowego KS Bloczek Team, GLUKS Invictus Sicienko, KS Victoria Osielsko, MLUKS Karlino czy AKS Białogard.

W środę, 9 listopada dwóch bydgoszczan udało się na kolejny krótki obóz do Świeradowa Zdroju w ramach szkolenia kadry województwa kujawsko-pomorskiego w zapasach. W góry pojechali: Jakub Król i Natan Wolski.

Natomiast już w najbliższy weekend 12-letnia Joanna Bazak zadebiutuje w mistrzostwach Polski młodziczek w Stargardzie, zaś tydzień później w Koszalinie trzech reprezentantów KS Gwiazda wystartuje w mistrzostwach Polski młodzików - Natan Wolski, Nazar Rozborskyi i Kamil Marchlewicz. W grupie wiekowej młodzików rywalizują w tym roku dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2008-2010. Ostatni medal (brązowy) w tej grupie wiekowej wywalczył dla bydgoskiego klubu Wiktor Lubecki w Stargardzie w