Przystanki wiedeńskie pozwalają pasażerom na bardzo wygodne wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej. Poziom podłogi w tramwaju będzie prawie taki sam jak jezdni pełniącej funkcję peronu. Dzięki temu z komunikacji miejskiej bez problemu będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Dodatkowo wyniesiona jezdnia poprawi bezpieczeństwo, wymusza zredukowanie prędkości prze kierowców.
Wraz z budową przystanku wiedeńskiego wymieniona zostanie też nawierzchnia zatoki autobusowej. Nawierzchnia przystanku zostanie wykonana z betonu asfaltowego, a rampy najazdowe z kostki kamiennej. Czas prowadzenia głównych prac budowlanych został oszacowany na około 2 miesiące. Prace rozpoczną się w lipcu.
Rozpoczynają się prace remontowe wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej
Inwestycja pochłonie około pół miliona złotych.
Jak podaje Urząd Miasta w kolejnym etapie planowane jest również dobudowanie na placu Teatralnym ścieżek rowerowych i przystosowanie sygnalizacji świetlnej do ruchu rowerowego na osi Stare Miasto - Gdańska. Ta część prac będzie realizowana wraz z budową dróg rowerowych wzdłuż ul. Focha i Kruszwickiej. Jeszcze w tym roku zostanie wybrany wykonawca prac.
Wyrok po 20 latach od zabójstwa dyrektora PZU
