Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Potop bez wysokiego ciśnienia

(haw)
Fontanna Potop będzie wyrzucać mniejszą ilość wody, ponieważ zepsuł się sterownik automatycznego regulowania strumienia.

<!** Image 2 align=none alt="Image 217916" sub="Z relacji świadków wynika, że w przedwojenym „Potopie” sikało raźniej nawet bez automatu sterowania strumieniem
[Fot.: Dariusz Bloch]">

Fontanna Potop będzie wyrzucać mniejszą ilość wody, ponieważ zepsuł się sterownik automatycznego regulowania strumienia.

Znajdująca się w parku Kazimierza Wielkiego fontanna Potop, od kilku dni jest mniej atrakcyjna niż zwykle. - Turyści się przy niej fotografują, a tam wody prawie nie ma - poinformował „Express” pan Jarosław. - Jak to wygląda! Czy miejskie wodociągi oszczędzają na wodzie?

<!** reklama>

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja są tu jednak niewinne, gdyż jak wytłumaczyła „Expressowi” Alicja Gołata z biura PR - nie opiekują się fontanną Potop.

Fontanną Potop zawiaduje Urząd Miasta. - Zepsuł się automat do sterowania strumieniem - tłumaczy Anna Strzelczyk-Frydrych z Referatu Obsługi Mediów Urzędu Miasta w Bydgoszczy. - Teraz wykonywane jest to ręcznie. Dlatego siła strumienia wody uzależniona jest od ciśnienia panującego w instalacji.

Nowy, automatyczny sterownik został już zamówiony.

- Musimy na niego trochę poczekać - mówi Anna Strzelczyk-Frydrych. - Wszystkich bardzo przepraszamy za to, że fontanna jest mniej widowiskowa niż zwykle.

Urząd Miasta zajmuje się również utrzymaniem Międzywodzia (patrz ramka). Przez ostatnie kilka dni było ono czyszczone. Wstrzymano przepływ wody, a pracownicy usuwali z betonowych elementów kaskady naniesiony przez rzeczny nurt szlam. Oprócz niego w niektórych miejscach Międzywodzia zaczęły rozrastać się kolonie glonów. Powierzchnia kaskady była więc śliska i zagrażała bezpieczeństwu wychodzących do niej dzieci. 


Warto wiedzieć

Fontanna - rzeźba „Potop” projektu Ferdynanda Lepcke powstała w 1904 roku. Zniszczono ją w 1943.

Proces rekonstrukcji „Potopu” rozpoczął się w 2004, a skończył w 2013 roku.

Międzywodzie znajduje się we wschodniej części Wyspy Młyńskiej.

Jest kanałem lub starorzeczem Brdy, które dzieliło wyspę na dwie części: wschodnią z mennicą, i zachodnią gospodarczą z młynami Rothera i tartakiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!