
Agnieszka Kłopotek (Trzecia Droga).
Urodzona 9 lipca 1969 roku w Tarnowie.
Jest doktorem inżynierem zootechniki, wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Od 1997 r. pracownik Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego, obecnie Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka.
Radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego V kadencji. Mandat w sejmiku uzyskała z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przewodnicząca Komisji Współpracy Międzynarodowej i Promocji Województwa, wiceprzewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Ponadto jest członkiem doraźnej Komisji Wyróżnień Honorowych.

Bartosz Kownacki (PiS). Ukończył Katolickie Liceum Ogólnokształcące pw. św. Augustyna w Warszawie, a w 2003 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2003–2006 odbywał aplikację prokuratorską. W 2007 został wpisany na listę radców prawnych, a w 2009 otworzył własną kancelarię adwokacką. Był pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku w 2010.

Paweł Olszewski (KO). Absolwent Szkoły Podstawowej nr 32 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Następnie odbył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing (specjalizacja – ekonomia i polityka gospodarcza). Po ukończeniu studiów podjął pracę jako menedżer ds. eksportu w Bydgoskiej Fabryce Mebli. W 2004 został dyrektorem finansowym oraz prokurentem w Zakładzie Mechanicznym Skraw-Mech (spółce należącej do holdingu Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz).
M.in. w latach 2002–2003 był przewodniczącym zarządu regionu kujawsko-pomorskiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” oraz członkiem zarządu głównego tego stowarzyszenia.
W 2001 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Podczas wyborów parlamentarnych w 2001 oraz do Parlamentu Europejskiego w 2004 był rzecznikiem prasowym PO w województwie. Od 2006 do 2011 kierował bydgoską PO, pełnił też funkcję zastępcy przewodniczącego w regionie. Został również zastępcą sekretarza generalnego partii.

Paweł Szrot (PiS). Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Początkowo pracował w biurze poselskim Krzysztofa Jurgiela. Gdy ten w 2005 został ministrem rolnictwa, Paweł Szrot objął funkcję jego asystenta politycznego. W latach 2006–2007 był dyrektorem sekretariatu Przemysława Gosiewskiego, ministra-członka Rady Ministrów i następnie wicepremiera. W listopadzie 2007 tymczasowo pełnił funkcję dyrektora generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie w latach 2007–2015 zajmował stanowisko wicedyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
W 2015 był sekretarzem sztabu prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. W listopadzie 2015 został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2016–2020 był zastępcą szefa KPRM. W październiku 2020 został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W styczniu 2021 objął stanowisko szefa Gabinetu Prezydenta RP.
W wyborach parlamentarnych w 2023 kandydował z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim; uzyskał mandat posła X kadencji, otrzymując 20 214 głosów[9]. W październiku tego samego roku został odwołany ze stanowiska szefa Gabinetu Prezydenta RP[10], pozostając sekretarzem stanu w KPRP.