Zobacz wideo: Emerytury i renty KRUS - co warto o nich wiedzieć?
Jak poinformował onet.pl, Decyzją sądu koleżeńskiego z Porozumienia zostali wykluczeni: Jacek Żalek, Zbigniew Gryglas, Michał Cieślak, Włodzimierz Tomaszewski, Karol Rabenda, Magdalena Błeńska, Paweł Skotarek i Andrzej Walkowiak.
Więcej o konflikcie Porozumienia Jarosława Gowina na szczeblu lokalnym
O wydaleniu Andrzeja Walkowiaka z Porozumienia poinformował w liście do mediów Dobromir Szymański, Radny Miasta Inowrocławia, Sekretarz Okręgu 4. "PJG Szanowni Państwo, jako Sekretarz Zarządu Okręgu 4. Porozumienia Jarosława Gowina upoważniony do tego, informuję że decyzją Krajowego Sądu Koleżeńskiego partii Porozumienie Jarosława Gowina z dnia 13 lutego br., na wniosek Prezydium Ugrupowania, Pan Andrzej Walkowiak, były Poseł na Sejm i Radny Sejmiku, został wydalony z Partii - pisze Dobromir Szymański.
Politycy mają stracić ministerialne posady
O decyzji sądu koleżeńskiego Porozumienia poinformowano w sobotę po godz. 14.00. - Zarząd partii opowiedział się za wyrzuceniem ośmiu polityków w związki z wielokrotnym łamaniem statutu partii - informuje rzeczniczka partii Magdalena Sroka. Wyrzuceni politycy mają stracić ministerialne posady - donosi Onet.
Konflikt w Porozumieniu
Przypomnijmy, że w Porozumieniu wrze od kilku dni. 4 lutego 2021 r. zawieszony w prawach członka partii został europoseł Adam Bielan za wielokrotne złamanie statutu partii. Według przeciwników Jarosława Gowina, to Bielan faktycznie sprawuje władzę w partii. Członkostwo stracił również Kamil Bortniczuk.
Gowin pisze list
Jarosław Gowin napisał w piątek, 12 lutego, list do swoich działaczy. "Ich działania (chodzi o osoby, które dziś usunięto z partii - dop. red.) tak bardzo szkodzą Zjednoczonej Prawicy, że na usta ciśnie się pytanie, czyje zlecenie naprawdę wykonują? Czy nie jesteśmy świadkami uruchomienia tego samego scenariusza, który w roku 2007 na wiele lat odsunął polską prawicę od władzy?" - pisze Jarosław Gowin w liście.
Co na to PiS?
Koalicjant Porozumienia, PiS, deklaruje, że nie ma zamiaru wtrącać się do sprawy. - Liczymy, że nasi koalicyjni koledzy możliwie bezboleśnie tę sprawę rozstrzygną. My nie chcemy być sędzią w tej sprawie, nie będziemy się stawiać w roli arbitra, więc nie będziemy czegoś takiego robić - informował 12 lutego Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Porozumienie przeciwko podatkowi od mediów
Przypomnijmy, że prezydium Porozumienia Jarosława Gowina zdecydowało, że partia nie poprze rządowej ustawy o podatku od mediów. "Deklarujemy gotowość przystąpienia do prac nad ustawą, która realnie opodatkuje medialne korporacje technologiczne" - informuje prezdydium Porozumienia.
