Abonament RTV - pojawiły się nowe zasady i... zapłacimy więcej.
W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, którego realizacja rozpoczęła się w niedzielę (27 grudnia 2020 r.) Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy otrzymał 150 dawek szczepionki.
- I tyle osób zostanie w najbliższym czasie zaszczepionych – wyjaśnia Kamila Wiecińska, rzeczniczka szpitala im. Biziela.
Zgodnie z deklaracjami szczepieniu poddanych zostanie 1.001 pracowników szpitala.
-Zatrudniamy niecałe 2.000 osób. Wielu pracowników nie wpisało się na listę nie dlatego, że są przeciwni szczepieniu. Nie mogli tego zrobić, ponieważ byli chorzy, zostali objęci kwarantanną lub są ozdrowieńcami. Osoby te przesunęły termin szczepienia – tłumaczy Kamila Wiecińska.
Akcję prowadzenia szczepień w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczęto m. in. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Jednostka otrzymała 225 dawek szczepionki, a zamiar poddaniu się szczepieniu wyraziło 60 procent pracowników. Pierwszą osobą, która w bydgoskim szpitalu im. Jurasza przyjęła szczepionkę była dr Kinga Grobelska ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SU im. dr. A. Jurasza.
Szczepionka na zamówienie szpitali
W kilku szpitalach zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w tym m.in. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy w poniedziałek (28 grudnia 2020 r.) prowadzono szkolenia dotyczące programu szczepień przeciw COVID-19.
Niestety, nie wiadomo ile dawek szczepionki z 300 tysięcy, które dotarły do Polski w poniedziałek rano przekazane zostanie do szpitali "węzłowych" w województwie kujawsko-pomorskim. Wiadomo jedynie, że szczepionka trafiła do 250 jednostek w całym kraju.
- Nie posiadamy informacji ile szczepionek trafi do województwa kujawsko-pomorskiego do końca roku. Uzależnione jest to od składanych zamówień przez koordynatorów do spraw szczepień poszczególnych placówek - wyjaśniono w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Bydgoszczy.
Ministerstwo Zdrowia, o czym informowaliśmy, w naszym województwie wyznaczyło 26 szpitali „węzłowych”, które jako pierwsze podają szczepionkę przeciw COVID-19.
