Ponad 8 godzin trwał hokejowy mecz!

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Norwegii.

Drużyna Storhamar Dragons pokonała - po dogrywce - Sparta Warriors Sarpsborg 2:1 w piątym meczu I rundy play-off i objęła prowadzenie w rywalizacji 3-2. Kolejne spotkanie we wtorek.

Nie byłoby w tej informacji niczego nadwyczajnego, gdyby nie fakt, że decydujące trafienie padło w... 217. minucie i 13. sekundzie gry. Kończyła się wówczas ósma, 20-minutowa dogrywka. Była wtedy godzina 2.33 z niedzieli na poniedziałek, a mecz rozpoczął się o 18.00. Ponad 8-godzinne zmagania sprawiły, że hokeiści słaniali się na nogach. Zadowoleni byli jedynie właściciele barów i restauracji.

To najdłuższy mecz w historii hokeja na lodzie. Dotychczasowy rekord należał do finalistów Pucharu Stanleya z 1936 roku. Hokeiści Detroit Red Wings pokonali wówczas Montreal Maroons po dogrywce 1:0 po 176 minutach i 30 sekundach gry.