Polskie sprinterki na podium zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim

PS
Karolina Bosiek wraz z koleżankami stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Nur-Sułtan w Kazachstanie Rafał Oleksiewicz
Polki zajęły trzecie miejsce w drużynowym sprincie w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w Nur-Sułtan w Kazachstanie. Kaja Ziomek, Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik musiały uznać wyższość tylko Holenderek i Rosjanek.

To pierwsze podium reprezentantów Polski w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. Nieźle spisali się także panowie w drużynowym sprincie. Artur Nogal, Piotr Michalski i Damian Żurek uplasowali się na siódmym miejscu.

W piątek troje Polaków startowało także indywidualnie w grupie A. W rywalizacji na 1000 metrów kobiet trzynasta była Natalia Czerwonka, a wśród panów na 500 metrów jedenastą lokatę zajął Artur Nogal, a 17. był Piotr Michalski. Ten ostatni po zawodach w Tomaszowie Mazowieckim miał trafić do grupy B, ale w Kazachstanie nie wystąpili Japończycy, dzięki czemu Michalski mógł ścigać się z najmocniejszymi rywalami.

Polacy w piątek rywalizowali także w grupie B. Na dystansie tysiąca metrów Kaja Ziomek była szósta, a Karolina Bosiek ósma.

Panie walczyły także na dystansie 5000 metrów. Obie Polki pobiły rekordy życiowe – Magdalena Czyszczoń była siódma, a Karolina Gąsecka – osiemnasta. Z kolei wśród panów na dystansie 500 metrów Artur Waś był dziesiąty, a Damian Żurek piętnasty.

W sobotę na torze lodowym w Nur-Sułtan rywalizować będą panie na 500 metrów oraz panowie na 1000 i 10000 metrów.