ds
Arkadiusz Wojtasieiwcz
Bydgoska drużyna pokonała UNI Opole po pięciosetowej, zaciętej walce.

W poniedziałkowym meczu jako szkoleniowiec bydgoskiej drużyny zadebiutował Allesandro Lodi, który w piątek został nowym trenerem Pałacu (zastąpił w tej roli Piotra Matelę, z którym rozstano się kilka dni wcześniej). Lodi pracował już w Polsce: w Budowlanych Łódź był asystentem Macieja Kosmola, w Jastrzębskim Węglu pomagał prowadzić zespół Markowi Lebiediewemu. Włoch pracował w siedmiu krajach i jedenastu klubach. Teraz podjął się zadania wyprowadzenia Pałacu z trudnej sytuacji.

Pałacanki zaczęły kiepsko, choć na początku pierwszej partii trzymały się blisko rywalek, gra była wyrównana i wydawało się, że ta partia będzie zacięta do końca. Od stanu 7:8 opolanki były jednak skuteczniejsze niemal w każdym elemencie i szybko zbudowały sporą przewagę. Gospodynie nie poddawały się, po udanym ataku Majkowskiej, asie Szperlak i kontrze Balmas, zbliżyły się na trzy punkty do przeciwniczek. Te jednak nie dały sobie wyrwać zwycięstwa.

W drugiej partii pałacanki nie pozwalały już na tyle rywalkom i długo trzymały się za punkt, dwa za nimi. W końcówce doprowadziły do remisu (23:23), a trener przyjezdnych poprosił o czas. Krótką przerwę lepiej wykorzystały opolanki - po wznowieniu dwie udane akcje dały im kolejnego wygranego seta.

Trzecią partię bydgoszczanki zaczęły od serii pięciu wygranych piłek, ale tak szybko jak zyskały przewagę, tak szybką ją straciły. Gra znów się wyrównała (8:8, 13:13), ale gospodynie zdołały znów odskoczyć na kilka punktów (18:14) i przewagi skutecznie broniły do końca seta. A ta wygrana wyraźnie napędziła pałacanki, bo w czwartej partii w zasadzie zdominowały grę, doprowadzając do tie breaka.

Gospodynie lepiej zaczęły decydującą partię (5:2), w jej środkowej części straciły przewagę, ale od stanu 10:10, nie oddały już ani jednej piłki!

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ - UNI OPOLE 3:2
Sety: 19:25, 23:25, 25:22, 25:12, 15:10
PAŁAC: Szperlak 18, Balmas 17, Cassemiro 11, Majkowska 6, Bałdyga 3, Hage 11, Saad (libero) oraz Kobus 1, Szczepańska-Pogoda, Różyńska 1, Mazurek, Bokan 1.
UNI: Stronias 11, Bidias 9, Pellegrino 10, Orzyłowska 3, Makarowska, Bączyńska 12, Adamek (libero) oraz Borawska, Wołodko, Sieradzka 2, Pamuła, Muszyńska