Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrał z #Volley Wrocław [zdjęcia]

z
Było sporo walki, ale też błędów. Pałacanki, po pięciosetowej walce, przegrały z rywalkami z Wrocławia.

Już początek meczu był zacięty. Obie drużyny na przemian wygrywały piłki, potem pałacanki odskoczyły na kilka punktów. Rywalki nie pozwoliły im jednak się mocno rozpędzić - wyrównały stan seta i wyszły na chwilowe prowadzenie. Gra była zacięta (23:23), ale w końcówce gospodynie wykorzystały błędy wrocławianek.

Te zrewanżowały się w drugiej partii, głównie dzięki skutecznej grze Natalii Murek i Andrei Kossanyiovej. Ale znów - w trzeciej partii inicjatywa wróciła na stronę Pałacu. Punktowały Maja Szczepańska-Pogoda czy Magda Mazurek i seta Pałac zakończył kilkupunktową przewagą. Czwartą partię zaczęły jednak fatalnie - od błędów i niemocy w ataku, z czego chętnie korzystały wrocławianki, doprowadzając do tie breaka.

W ostatniej partii walka znów była zacięta, pałacanki miały przewagę na 10:9, ale wynik szybko się wyrównał. Ostatecznie, po grze na przewagi, lepsze okazały się wrocławianki.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYGDOSZCZ - #VOLLEY WROCŁAW 2:3
Sety: 25:23, 20:25, 25:22, 12:25, 14:16
PAŁAC: Balmas 7, Bokan 6, Szperlak 21, Hage 12, Majkowska 7, Bałdyga 1, Saad (libero) oraz Mazurek 3, Cassemiro 8, Szczepańska-Pogoda 5, Kobus.
#VOLLEY: Gromadowska 18, Kossanyiova 15, Bałucka 8, Murek 17, Szady, Fedorek 12, Bodasińska (libero) oraz Kaczmar 4, Stancelewska.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani