Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz w szalonym meczu. Triumf po dogrywce! [zdjęcia kibiców + mecz]

.
. Tomasz Czachorowski
Koszykarki znad Brdy wygrały w sobotę we własnej hali po dogrywce z Enea AZS Politechniką Poznań 91:85 w 2. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Spotkanie miało dramatyczny przebieg.

Poznanianki wysoko zawiesiły poprzeczkę. Nasze panie ułatwiały im zadanie, pudłując na potęgę. Do przerwy akademiczki prowadziły 42:41.

Po zmianie stron gra miejscowych wyglądała jeszcze gorzej. Na 26 sekund przed końcem 3. kwarty poznanianki osiągnęły aż 17-punktową przewagę (69:52).

W finałowej odsłonie działy się rzeczy niesłychane. Bydgoszczanki uszczelniły obronę, doregulowały celowniki i zaczęły gonić. Na 5 sekund przed końcem podstawowego czasu gry zza łuku trafiła Michaela Houser, doprowadzając do remisu 75:75. Trener AZS poprosił o czas i przeniósł rywalizację na połowę naszej drużyny. Niezdecydowanie gospodyń w obronie wykorzystała Taya Davis-Reimer (77:75). Zegar pokazywał w tym momencie 2,4 sek. do końca.

Wówczas manewr opiekuna poznanianek skopiował Piotr Kulpeksza - przerwa na żądanie i wznowienie z boku blisko kosza rywalek. Houser podała piłkę do Laury Miškinienė, która trafiła równo z syreną!

W dogrywce gospodynie prowadziły już 87:81, ale rywalki nie dawały za wygraną (87:85). Rzuty Miškinienė i Kariny Michałek zapewniły jednak triumf koszykarkom znad Brdy, które pozostają niepokonane w EBLK. Trybuny eksplodowały; wśród kibiców dojrzeliśmy m.in. tenisistów stołowych LOTTO Polskiego Cukru Gwiazdy z menedżerem Zbigniewem Leszczyńskim na czele.

Były dwie bohaterki w bydgoskiej drużynie: Laura Miškinienė - 22 pkt, 17 zbiórek, 6 asyst oraz zaledwie 19-letnia Wiktoria Sobiech - 17 pkt, 4 zb., 3 as.

Dodajmy jeszcze, że mecz z ławki rezerwowych obserwowały: Magdalena Szajtauer i Janessa Jeffery (rehabilitują się po kontuzjach) oraz Jillian Alleyne (dotarła do Bydgoszczy w nocy z piątku na sobotę).

W przerwie spotkania byliśmy świadkami wzruszającej uroczystości. Aleksandra Baranowska, wraz z rodzicami, podziękowała przedstawicielom bydgoskiego klubu za pomoc w uratowaniu życia. Do zdarzenia doszło w marcu br., szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

POLSKIE PRZETWORY BASKET 25 BYDGOSZCZ - ENEA AZS POLITECHNIKA POZNAŃ 91:85

Kwarty: 19:16, 22:26, 13:27, 23:8, d. 14:8.
Basket: Fontaine 14, Stankiewicz 9, W. Sobiech 17, Miškinienė 22, Michałek 10 oraz R. Sobiech 0, Zasada 3, Poboży 5, Houser 11.
AZS: McCray 15, Banaszak 5, Davis-Reimer 15, Popović 26, Rogozińska 0 oraz Piasecka 0, Żukowska 2, Demczur 5, Marciniak 9, Makurat 8.