Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - Crvena Zvezda Belgrad [relacja, zdjęcia]

.
. Tomasz Czachorowski
Bydgoskie koszykarki przegrały w czwartek we własnej hali z Crveną Zvezdą Belgrad 73:80 w meczu 3. kolejki grupy E Pucharu Europy. Nasze panie nadal bez wygranej w tych rozgrywkach.

POLSKIE PRZETWORY BASKET 25 - CRVENA ZVEZDA 73:80

Kwarty: 24:25, 23:20, 7:21, 19:14.
Basket 25: Alleyne 14 (16 zb.), Fontaine 7, Houser 16, Michałek 7, Stankiewicz 15 oraz Zmierczak 9, W. Sobiech 2, Poboży 3, Krupa, Zasada, Szajtauer.

W 1. połowie oglądaliśmy bardzo ofensywną koszykówkę. Koszykarki obu ekip oddały aż 70 rzutów z gry, zdobywając łącznie 92 punkty (47:45). Liderkami gospodyń były Michaela Houser i Angelika Stankiewicz (14 i 12 oczek). 8 zbiórek miała do przerwy Jillian Alleyne.

Decydująca dla losów spotkania okazała się 3. kwarta (21:7 dla Crveny). Koszykarki z Serbii poprawiły skuteczność, z kolei nasze panie pudłowały na potęgę. Po 30 minutach przyjezdne prowadziły 66:54.

W finałowej części spotkania bydgoska ekipa podgoniła na 3 oczka (m.in. 72:75 na 2,5 minuty przed końcem), ale na więcej koszykarki z Belgradu nie pozwoliły.

W innym meczu grupy E Nadieżdża Orenburg wygrała u siebie z Olympiacosem Pireus 88:70.

W środę, 3 listopada bydgoski zespół ugości wicemistrza Grecji (godz. 18.00).