Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz były bardzo blisko zatopienia Arki

DS
Sparkle Taylor z piłką
Sparkle Taylor z piłką Tomasz Czachorowski
Koszykarki znad Brdy przegrały na wyjeździe po dogrywce z ekipą z Trójmiasta 78:86 w 1. meczu grupy D Pucharu Europy.

VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 86:78

Kwarty: 14:20, 25:4, 21:16, 14:14, dogr. 12:4.
Arka: Fontaine 4, Higgins 25, Kastanek 3, Szymkiewicz 3, Thomas 7 oraz Gorecki 22, Yurkevichus 8, Borkowska 6, Zytkowska 8.
Basket 25: Kostowicz 16, Marginean 7, Michałek 4, Milijković 4, Taylor 27 oraz Evans 14, Pyka 6.

Tydzień temu bydgoszczanki grały u siebie z Arką w ramach 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet i przegrały wyraźnie 74:89. Nic dziwnego, że przed środowym spotkaniem nikt nie stawiał ich w roli faworytek. Pierwsza połowa, dość nieoczekiwanie, należała jednak do podopiecznych Piotra Kulpekszy. Nasze panie nie trafiały wprawdzie zza łuku, ale były doskonale dysponowane w rzutach za 2 punkty (58 proc. skuteczności) i do szatni schodziły przy prowadzeniu 44:39.

Po zmianie stron miejscowe ruszyły do odrabiania strat i po 30. minutach był remis 60:60.

Finałową kwartę Basket 25 rozpoczął od serii 5:0. Ekipa z Trójmiasta nie zamierzała jednak odpuszczać i do końca trwała zacięta walka. Ostatecznie o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć dogrywka. W niej, niestety, gdynianki dominowały i triumfowały w całym meczu 86:78. Na nic zdało się double-double Sparkle Taylor (27 pkt i 11 zbiórek).

Bydgoszczanki rywalizują w grupie D Pucharu Europy, gdzie zagrają - obok VBW Arka Gdynia - także z Orman Genclik (Turcja) oraz FCC UAV Arad (Rumunia).

W niedzielę Polskie Przetwory Basket 25 ugoszczą MKS Pruszków w ramach 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Tego dnia do SISU Areny zawita MKS Pruszków (godz. 15.00).