Polska przegrała ze Słowenią 24:25

O porażce Polaków ze Słowenią w trzecim meczu na MŚ w Hiszpanii zadecydował fatalny początek drugiej połowy. I zmarnowane okazje w końcówce spotkania.

Przez sześć i pół minuty drugiej połowy podopieczni Michaela Bieglera nie potrafili zdobyć gola, gdy w tym czasie rywale trafili do naszej siatki aż 5-krotnie!

Na przerwę biało-czerwoni schodzili prowadząc 14:11. W tej fazie gry skuteczni byli zwłaszcza bracia Jureccy (Bartosz i Michał), którzy mieli 100-procentową skuteczność.<!** reklama>

W 34:30 minucie Polacy po raz pierwszy stracili prowadzenie (14:15). Potem cały czas gonili wynik mieli dużo strat i byli bardzo nieskuteczni. Dość powiedzieć, że Krzysztof Lijewski swojego pierwszego gola zdobył dopiero w 43:45 min przy 9 próbie!

Biało-czerwonych zatrzymał Primoż Prost, najlepszy zawodnik meczu. Obronił 13 na 28 rzutów. Zwłaszcza próbę Bartosza Jureckiego w 59 minucie przy stanie 24:23 dla Słowenii.

Polska - Słowenia 24:25 (14:11)

Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 3, K. Lijewski 4, Bielecki 1, Bartczak 1, Wiśniewski 2, B. Jurecki 5, M. Jurecki 5, Syprzak 1, Krajewski, Kubisztal (karne 0/1), Orzechowski 2.

Inne wtorkowe mecze w grupie C:

Korea Południowa - Białoruś 20:26 (10:12).

Serbia - Arabia Saudyjska 30:20 (12:10).

6. Arabia Saudyjska 3 0 56:90

W środę „polska” grupa  ma wolne. Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają w czwartek o 20.15 z Serbią.