To pierwsze poważne wyzwanie dla Biało-Czerwonych i nowego selekcjonera, Jerzego Brzęczka. Przypomnijmy, że w czasie jego ośmiomiesięcznej kadencji (Jerzy Brzęczek zastąpił Adama Nawałkę w roli selekcjonera w lipcu ubiegłego roku), Polakom nie udało się wygrać żadnego spotkania, które rozgrywali w ramach Ligi Narodów i towarzyskich meczów.
Austria to drużyna nieprzyjemna, trudna do gry. Musimy tworzyć drużynę, w której każdy będzie walczył za każdego - Jerzy Brzęczek
Polska - Austria 21 marca 2019. Gdzie obejrzeć transmisję?
Mecz na żywo będzie można oglądać na antenach TVP Sport (początek studia o godz. 20.05) oraz TVP1 (początek studia o godz. 20.30). Eliminacje Euro 2020 nasi reprezentanci rozpoczną w Wiedniu na stadionie im. Ernsta Happela. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.45. To pojedynek potencjalnie dwóch najmocniejszych drużyn grupy G.
Kogo powołał selekcjoner Jerzy Brzęczek?
Oto kadra Polski na mecz z Austrią:
- Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
- Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca.
- Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Damian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski.
- Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.
Kto wybiegnie na murawę w biało-czerwonych strojach? Przed Jerzym Brzęczkiem ważne decyzje do podjęcia. Ostateczny skład poznamy na kilka godzin przed meczem Polska - Austria. Przypomnijmy, że oficjalna konferencja odbędzie się pół godziny po treningu Polaków, czyli o godz. 16.30.
Optymistycznie przed meczem wypowiada się Krzysztof Piątek:
Przewidywany skład na mecz Polska - Austria
- Bramkarz: Wojciech Szczęsny (to już pewne, selekcjoner potwierdził, że w bramce stanie Szczęsny)
- Obrońcy: Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński
- Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Piotr Zieliński
- Napastnicy: Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski
Dla mnie pierwszymi bramkarzami są Łukasz i Wojtek, ale przepisy nie pozwalają mi wystawić ich na boisku jednocześnie, dlatego Szczęsny będzie jedynką przez pierwsze półrocze - mówi Jerzy Brzęczek przed spotkaniem z Austrią w eliminacjach Euro 2020.
Można dziś sporo zarobić - pod warunkiem, że Polacy wygrają z Austriakami!
Z kim zmierzą się Polacy? Kto zagra w drużynie Austrii?
Oto kadra Austrii na mecz z Polską:
- Bramkarze: Heinz Lindner, Cican Stankovic, Richard Strebinger
- Obrońcy: David Alaba, Aleksandar Dragovic, Martin Hinteregger, Stefan Lainer , Stefan Posch , Sebastian Proedl, Andreas Ulmer, Maximilian Woeber
- Pomocnicy: Julian Baumgartlinger, Florian Grillitsch, Stefan Ilsanker, Florian Kainz , Konrad Laimer , Valentino Lazaro, Marcel Sabitzer, Xaver Schlager, Peter Zulj
- Napastnicy: Marko Arnautović, Michael Gregoritsch, Karim Onisiwo.
Przed Polakami wyzwanie. Austriacy maja do dyspozycji pełny skład, a wśród piłkarzy jest m.in. Marko Arnautović, snajper West Ham United.
ZOBACZ INNE
- Czy asteroida Bennu zagraża bezpieczeństwu Ziemi? [informacje NASA]
- Asteroida Apophis może uderzyć w Ziemię?
- Szczurzy mocz na puszkach. Czy można od tego umrzeć?
- Mężczyzna z białego busa porywa dzieci? To nie jest prawda!
- Ciemny motyw Messenger i Facebook - jak włączyć?
- Bydgoskie miejskie legendy. 10 historii nie do końca zmyślonych! Słyszeliście o nich?
Wiadomo, że Polacy mają w składzie kilku świetnych zawodników, ale i nam nie brakuje umiejętności. Musimy to tylko w czwartek pokazać na boisku - Marko Arnautović, 77-krotny reprezentant kraju, zdobywca 20 goli dla Austrii.
Grupa G. Zespoły, z którymi zmierzą się Polacy. Terminarz spotkań grupy G
- Polska
- Austria (mecz wyjazdowy 21 marca, rewanż w kraju 9 września)
- Izrael (10 czerwca - mecz wyjazdowy, rewanż na wyjeździe 16 listopada)
- Słowenia (6 września - mecz wyjazdowy, rewanż w kraju 19 listopada)
- Macedonia (4 czerwca - mecz wyjazdowy, rewanż w kraju 13 października)
- Łotwa (24 marca - mecz w Polsce, rewanż na wyjeździe 10 października)