Wysłany na zdarzenie drogowe policjant ruchu drogowego z Lipna stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się. Sunący po chodniku motocykl uderzył dziecko. 12-latek po badaniach lekarskich wrócił do domu. Policjant nadal przebywa w szpitalu na obserwacji.
W środę o godz. 14.30 dyżurny policji skierował na miejsce wypadku śmiertelnego patrol motocyklowy lipnowskiej drogówki. Jeden z policjantów kierujący motocyklem, na ul. Okrzei, na łuku drogi, chcąc uniknąć zderzenia z psem, który nagle wbiegł na jezdnię, zahamował, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i uderzył głową w znak drogowy.
Następnie przewrócił się na chodnik i sunąc siłą rozpędu po chodniku potrącił chłopca. Na szczęście 12-latek po zbadaniu przez lekarza wrócił do domu. W wyniku upadku na chodnik doznał otarcia naskórka w okolicy kolan.
Policjant pozostał na obserwacji w szpitalu w Lipnie. W tej chwili policjanci z Lipna wyjaśniają okoliczności zdarzenia.