https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci i studenci uczą dzieci o złym dotyku

Filip Kowalkowski
Nauczenie dzieci rozróżniania dobrego i złego dotyku w różnych sytuacjach życiowych to główne założenia programu edukacyjnego bydgoskiej policji.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie ze studentami koła naukowego Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (pod kierownictwem dr Marty Kosiol) kontynuują cykl zajęć „Bezpieczne otoczenie”.

- Program, w ramach którego są realizowane, kierujemy do przedszkolaków oraz dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej. Tego typu zajęcia mają na celu zapoznanie dzieci z rodzajami dotyku i nauczenie ich rozróżniania dotyku w różnych sytuacjach życiowych - tłumaczą bydgoscy policjanci.

- W szczególny sposób dzieci zostają wyczulone na dotyk potajemny, o którym rzadko się rozmawia, a z którym mogą się w życiu zetknąć - wyjaśniają organizatorzy spotkań. - Dzieci zapoznają się z różnymi sposobami reagowania na dotyk potajemny oraz zostają wyczulone na to, że należy o nim powiadomić osobę dorosłą.

W tym celu dzieci odgrywają scenki będące przykładami reagowania w sytuacjach, gdy ktoś obcy nakłania do tego, aby z nim gdzieś pójść.

W ostatniej części zajęć dzieci zapoznają się z pojęciami dobrej i złej tajemnicy. Na koniec mają możliwość narysowania na kartkach swoich tajemnic.

Pierwsze zajęcia odbyły się w Fordonie, w Przedszkolu nr 43 „U Krecika Szybownika” przy ul. Powalisza, następne w Przedszkolu nr 66 oraz Przedszkolu nr 80 przy ul. Pomorskiej w Bydgoszczy. Teraz policjanci i studenci psychologii UKW przeniosą się ze swoim programem do szkół podstawowych na Osowej Górze.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski