
5 stycznia 1962 roku w lokalu Parnasik przy obecnej ul. 19 Marca 1981 r. wyproszony z powodu awanturowania się 20-letni bydgoszczanin zemścił się za to, wrzucając do środka pojemnik z gazem łzawiącym, co spowodowało panikę i opuszczenie lokalu przez wszystkich gości.

5 stycznia 1966 roku w bydgoskich sklepach pojawiły się pierwsze butelki nowego napoju „Polo-cockta” produkowanego przez Powszechną Spółdzielnię Spożywców „Społem” w Bydgoszczy. Miał on imitować popularną już wówczas na świecie colę, w Polsce niedostępną. Rozlewano go do butelek o pojemności 0,25 l. Surowce do produkcji „Polo-cockty” sprowadzano z Jugosławii. Napój cieszył się powodzeniem do czasu pojawienia się prawdziwej coli w 1972 roku.

5 stycznia 1973 roku w nocy po południowej stronie miasta pojawiła się wielka łuna. Jej powodem był pożar w Zakładach Odzieżowych „Modus”, w baraku – magazynie, gdzie przechowywano opakowania. Pożar został opanowany po około godzinnej akcji straży. Straty oszacowano na ok. milion złotych.

5 stycznia 1982 roku wojewoda bydgoski Bogdan Królewski wydał zgodę na wznowienie działalności Państwowej Opery, nieczynnej, jak wszystkie instytucje kulturalne, od wprowadzenia stanu wojennego. Na początek wystawiono baśń „Piotruś i wilk”. Następnego dnia wznowił działalność Teatr Polski, a kolejnego – Teatr Kameralny. W każdym przypadku prezentowane były – na wszelki wypadek - tylko sztuki dla dzieci.