Policja w Bydgoszczy zatrzymała poszukiwanego recydywistę....

Policja w Bydgoszczy zatrzymała poszukiwanego recydywistę. Wpadł, gdy wychodził z pizzerii. Miał przy sobie nóż

(ea)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące

Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące ©pixabay.com

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 47-latka podejrzanego o pozbawienie wolności dwóch osób i znęcanie się nad kobietą. Był poszukiwany i ukrywał się przed funkcjonariuszami. Wpadł, gdy wychodził z pizzerii. Na razie trafił do aresztu na 3 miesiące.
Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące

Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące ©pixabay.com

47-letni mężczyzna podejrzany jest między innymi o pozbawienie wolności dwóch osób i znęcanie się fizyczne nad kobietą. Na jego trop wpadli kryminalni z bydgoskiej komendy. Mężczyzna był poszukiwany i ukrywał się przed policją.

Wcześniej z informacji zebranych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wynikało, że doszło do pozbawienia wolności dwóch mężczyzn, którym następnie grożono.

Policjanci dotarli do pokrzywdzonych. Z ich relacji wynikało, że pod koniec listopada, w tym samym dniu, lecz w różnym czasie, zostali porwani przez mężczyznę w wieku około 40 lat. Napastnik grożąc nożem zmusił ich do wejścia do samochodu. Następnie wywiózł w okolicę osiedla Okole. Tam agresor zaczął im się odgrażać, kopiąc ich i strasząc mieczem samurajskim.

Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonych zawiadomienia o popełnionych przestępstwach. Analiza zgromadzonych informacji pozwolił im na wytypowanie podejrzewanego. Okazał się nim 47-letni recydywista. Co więcej, był on poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia i do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna ten od dłuższego czasu ukrywał się przed funkcjonariuszami.Tropiąc go, policjanci dotarli do jego partnerki. W trakcie zbierania informacji okazało się, że 47-latek znęcał się fizycznie nad kobietą, powodując u niej poważne obrażenia ciała. Policjanci przyjęli kolejne zawiadomienie. Ustalili też miejsce zamieszkania recydywisty. Tam okazało się, że poszukiwany kradł również prąd.

We wtorek wieczorem kryminalni namierzyli podejrzanego w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony, gdy wychodził z jednej z pizzerii. Miał przy sobie nóż. 47-latek trafił do policyjnego aresztu.

W środę został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu dwa zarzuty dotyczące pozbawienia wolności, znęcania fizycznego nad osobą oraz kradzieży. Przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy. Po jego przesłuchaniu, prokurator postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt.

W czwartek sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Teraz 47-latkowi może grozić o wiele wyższa kara.

Stop Agresji Drogowej. Odcinek 5
Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
JM

JM (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

szkoda że dupki zlikwidowali karę śmierci

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Chwast

Tomek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Powinno się powiesić tego chwasta ...


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jaki chwast ?

TW z ksyw acienki Bolek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Przecież, to wypasiony parobek ze WS bydgoskiej., znany luj szwederowski.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]