Podium Bartłomieja Marszałka w GP wodnej Formuły 1!

Piotr Rutkowski
Bartłomiej Marszałek po raz drugi w karierze stanął na podium GP zaliczanej do mistrzostw świata wodnej Formuły 1 Fot. Materiały prasowe
Bartłomiej Marszałek – jedyny Polak ścigający się w mistrzostwach świata wodnej Formuły 1 – po raz drugi w karierze stanął na podium wyścigu z cyklu Grand Prix. Dokonał tego w Szardży podczas przedostatniej rundy MŚ F1H2O w sezonie 2022.

W tym roku w Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaplanowano dwa kończące sezon wyścigi F1H2O. Pierwszy odbył się 16 grudnia, a finałowa runda czempionatu została zaplanowana na niedzielę 18 grudnia.

Dzisiejszy wyścig zakończył się ogromnym sukcesem Bartłomieja Marszałka. Reprezentant Polski po raz drugi w karierze stanął na podium GP zaliczanej do mistrzostw świata wodnej Formuły 1. Co ciekawe, pierwszy taki sukces odnotował w tym samym miejscu w 2019 roku.

- Mam dobrą wiadomość, zająłem trzecie miejsce w Grand Prix Szardży. Startowałem z 14 pola, bo musiałem wymienić silnik, ale jest dobrze! Wyprzedzałem jak natchniony – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Bartłomiej Marszałek. – Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa. Jesteście najlepszymi kibicami na świecie. Orlen Team, F1H2O i podium w Grand Prix – to brzmi super. Mamy to!!! – podsumował entuzjastycznie polski motorowodniak.

Wyniki wyścigu o GP Szardży (16.12.2022)