Wczoraj odbył się finał piątej edycji Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów. Patronat nad imprezą objął „Express Bydgoski”.
<!** Image 2 align=right alt="Image 48939" sub="W konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Chemicznych wzięło udział 44 uczniów z Bydgoszczy i okolic">Organizatorami byli tradycyjnie nauczyciele Zespołu Szkół Chemicznych przy ulicy Łukasiewicza 3. W zmaganiach mogli wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjów. W tym roku do konkursu przystąpiły 44 osoby z Bydgoszczy i okolic. Drugiego marca odbyły się eliminacje. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test wyboru. Po nim wyłoniono dziesięciu najlepszych uczestników. - Finał odbył się na zasadzie podobnej do teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Taka forma pozwala sprawdzić uczniom ich wiedzę i umiejętności, refleks i taktykę, gwarantuje dobrą zabawą dla nich samych i publiczności. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wykraczał poza wiedzę wymaganą w gimnazjach - twierdzi Danuta Ćwiklińska, jedna z organizatorek.
<!** reklama left>W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła Martyna Osowska z Gimnazjum nr 16 z Bydgoszczy. Na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Chmielek z Gimnazjum nr 1 z Koronowa, a na trzecim uplasowała się Magda Zwolińska z bydgoskiego Gimnazjum nr 17.