Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

[PLEBISCYT] W tym przebraniu twoja pociecha jest nie do poznania? Wyślij zdjęcie i wygraj!

Redakcja
W każdym większym mieście działa co najmniej kilka wypożyczalni kostiumów karnawałowych. Znaleźć w nich można wspaniałe stroje
W każdym większym mieście działa co najmniej kilka wypożyczalni kostiumów karnawałowych. Znaleźć w nich można wspaniałe stroje Jacek Smarz
Od dziś do 17 stycznia czekamy na Państwa zgłoszenia do konkursu „Karnawałowe przebranie”. Czekamy na ciekawe zdjęcia dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Nagrodzimy najciekawszy pomysł, najefektowniejszą kreację karnawałową najmłodszych balowiczów.

Historia balów przebierańców jest stara jak świat. Sięga starożytności, ale głębszą ideologię dopisało do nich średniowiecze. Oddajmy głos znawcom karnawałowej materii: „Porządek społeczny, jaki wykształcił się w średniowieczu dla ówcześnie żyjących ludzi wydawał się porządkiem, który praktycznie nie mógł zostać obalony. Dlatego też tak bardzo ważnym dla zdrowia społeczeństwa stała się możliwość odreagowania codziennych stresów” - czytamy na stronie przebrania.net. Dalej autorzy tekstu wyjaśniają szczegóły imprez, wzorowanych na średniowieczu. Do dziś dnia w miastach zachodniej Europy najczęściej w okresie karnawału odbywają się ogromne imprezy, związane historycznie z tym okresem. Głównie chodzi w nich oto, że król zostaje błaznem, biedak bogaczem, czyli następuje odwrócenie ról. Dzięki temu zwykli mieszkańcy mogą przez chwilę poczuć się jak arystokracja. Najczęściej takie imprezy polegają na tym, że mieszkańcy zakładają przebrania, które mają symbolizować określone funkcje społeczne w hierarchii. Przebrania te były bardzo popularne w średniowieczu i istnieje do dziś kilka archetypów takich przebrań jak król, żebrak, błazen. (źr. www.przebrania.net.pl).

Nie potrzeba wiele

Współcześnie możliwości - ale i fantazji - jest znacznie więcej, a zwyczaje dorosłych przeniosły się też do świata dzieci. Tropy podpowiadają chociażby kinowe hity, także kreskówki. W mgnieniu oka, można stać się kimś innym. Pomocą służą albo wypożyczalnie kostiumów, albo... własna wyobraźnia i zaledwie kawałek materiału.

W karnawale pomocą służą makijażowe triki (...), ale wystarczy kilka kolorowych chust, by stać się, np. Hindusem. - Halina Kośnik, Opera Nova

- Naprawdę nie potrzeba wielkich nakładów finansowych, by przeobrazić się w kogoś innego - zapewnia Halina Kośnik, która w Operze Nova odpowiada za charakteryzację i fryzury. Czasem musi zaledwie w kilka minut wypuścić na scenę odpowiednio ucharakteryzowanego artystę. - W karnawale pomocą służą makijażowe triki, malowanie twarzy, maski, ale tak naprawdę wystarczy kilka kolorowych chust, by stać się, np. Hindusem - doradza ekspertka.

Niebagatelną rolę odgrywa makijaż. - Kilkoma kreskami można całkowicie zmienić wyraz twarzy z miłego, na złowieszczy - doradza Anna Krasik-Kozłowska, wizażystka. - Na karnawał polecam ostre, kontrastowe zestawienia kolorów. Warto też zastanowić się nad wyjściem wzoru poza twarz, na przykład na szyję. Wszystko zależy od konwencji, od tego, w jaką bajkę chcemy nasze dziecko przenieść. Czasem wszystko załatwią dobry makijaż, fryzura, czarna peleryna.

Powróćmy do naszego konkursu. W pierwszym jego etapie prosimy Czytelników o wysyłanie pod adresem: [email protected], zdjęć dzieci w wieku 3-12 lat w karnawałowym przebraniu. Na jednym zdjęciu może znajdować się jedno dziecko. Komisja weryfikacyjna na podstawie zgłoszeń Czytelników, wybierze fotografie, które wezmą udział w głosowaniu. W kolejnym etapie, Czytelnicy głosować będą za pomocą SMS-ów na najciekawiej przebranie. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną ilość SMS-ów. Głosowanie SMS-owe rozpocznie się 22.01. i potrwa do 7.02. SMS-a należy wysłać pod numer 7148. Koszt wysłania - 1,23 zł z VAT. Oficjalne ogłoszenie wyników i przekazanie nagród odbędzie się w Bydgoszczy do końca lutego.

Ważne formalności!

Uwaga - zgłoszenie dziecka powinno zawierać: imię, nazwisko oraz wiek dziecka, imię i nazwisko osoby zgłaszającej,

jej numer telefonu kontaktowego, zgodę rodzica na wykorzystanie wizerunku dziecka i rodzica oraz zgodę autora zdjęcia na wykorzystanie fotografii. WZÓR: Ja (imię i nazwisko), urodzony/a (data urodzenia), wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację wizerunku swojego oraz dziecka (imię i nazwisko dziecka), którego jestem przedstawicielem ustawowym, przez organizatora plebiscytu. Pisemne potwierdzenie obejmuje zgodę na wykorzystanie, utrwalanie, obróbkę i powielanie wykonanych zdjęć, za pośrednictwem mediów elektronicznych i drukowanych.

Więcej: regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.express.bydgoski.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!