Piłkarska młodzież chce się pokazać. Nie tylko w lidze

  • Express Bydgoski

ak

Wieści z Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Po latach posuchy powiało optymizmem. Związkowe kadry (rocznik 2005 i 2006) mają szanse awansować do turniejów finałowych mistrzostw Polski.
Reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2005. Czwarty z prawej siedzi: trener Dawid Niezbecki, pierwszy z lewej siedzi kierownik Leszek Płoszaj.
 Nadesłane

Reprezentacje młodzieżowe K-P ZPN przez ostatnie lata dostawały łomot od rówieśników z innych okręgów. Wpływ na to miał przede wszystkim exodus najbardziej uzdolnionych młodych graczy do innych klubów.

Szkoleniowcy i działacze związku wielokrotnie pochylali się nad problemem, by móc ten proceder w pewnym stopniu ograniczyć. Okazuje się, że to nie takie proste, a kuszeni wyjazdami przez skautów są rodzice coraz młodszych graczy.

Nie zważając na ten fakt reprezentacje związkowe próbują walczyć z rywalami jak równy z równym. Od tego sezonu - po zmianach w rozgrywkach - z ekipami z Białegostoku, Olsztyna i Gdańska (już bez Poznania i Szczecina) i tylko w dwóch rocznikach.

W roczniku 2005 gracze Dawida Niezbeckiego i Tomasza Rumińskiego (kierownik Leszek Płoszaj) w trzech meczach uzbierali sześć punktów i są liderem.

Wygrali w Gdańsku 4:1 (bramki: Woźny, Bonikowski, Januszewski, Semeniuk), pokonali Białystok 2:1 (Januszewski, Chabasiński) i zremisowali z Olsztynem 0:0.

- Bazujemy na grze zespołowej - mówi Leszek Płoszaj.

Młodsi o rok zawodnicy prowadzeni przez Damian Ejankowskiego i Michała Żurowskiego na półmetku zajmują trzecie miejsce, mając tyle samo punktów, co drugi w tabeli Gdańsk. Prowadzi Białystok (7 pkt).

Jesienią zremisowali na wyjeździe z Gdańskiem 1:1 po golu Mateusza Sitka (CWZS MUKS Bydgoszcz) oraz na boisku w Grudziądzu przegrali z Białymstokiem 1:2 (gol samobójczy) i zwyciężyli Olsztyn 2:1 (Alan Serwach z CWZS MUKS).

Najlepszy mecz nasi kadrowicze rozegrali z Białymstokiem, lecz piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki, dwukrotnie obijając się od słupka i poprzeczki.

- Z nadziejami na awans, bo z grupy do finałów wychodzą dwa zespoły, przystąpimy do rewanżów - mówi kierownik ekipy, Stanisław Wyrwas.

Do zmagań przygotowują się również piłkarze rocznika 2007, którzy na razie (podzieleni na kadrę A i B) trenują dwa razy w tygodniu i jeżdżą na turnieje. Latem jeszcze wybiorą się na zgrupowanie do Zakopanego, a potem przystąpią do gry o punkty.

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

Wideo

polecane: FLESZ: Zwierzęta na drodze - jak uniknąć wypadku?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

05.02.2019, 21:32

Ze kibolek

05.02.2019, 21:30

Ależ się znasz CHŁOPIE ?!

29.01.2019, 17:33

Co prawda zabolała?
Niestety nie pompuj sìę za dużo bo za moment się sam przekażesz co znaczy szkolenie w okręgu.

28.01.2019, 22:28

.

24.01.2019, 17:05

Z tego zdjęcia nic nie wynika.
Z wynikow tego zespolu także.
Żaden z tych chlopakow ze zdjecia nie przebije sie w seniorskiej pilce .Dlaczego?Bo sa słabi tak jak szkolenie w okręgu.

22.01.2019, 17:38

Jakie to ma znaczenie czy ten z tego czy tamtego klubu.MarkoPolo pilka nozna to sport druzynowy!
Patrzac twoim tokiem myslenia ,rzetelnie i sprawiedliwie to w reprezentacjach Kpzpn w kazdym roczniku i tak najwiecej zawodnikow pochodzi z Muks Cwzs Bydgoszcz ,Olimpii Grudziadz,Elany Torun a z Sp to pojedynczy zawodnicy ,ktorzy i tak z reguly sa zawodnikami wchodzacymi z lawki rezerwowych.
I to sa rzetelnie przedstawione dane Panie Mareczku piczi polo....

12.01.2019, 23:40

Pesymiści zawsze byli i będą . To są fachowcy od młodzieży buhahaha. Zamiast cieszyć się z tego co udało się zrobić drużynom kadry .

12.01.2019, 23:31

W czytelnika komentarzu nie ma rzetelności tylko MUKS to MUKS tamto
Za to SP ma super szkolenie!?!?!? Kadry KPZPN maja sukces również dzięki trenerom kadry i zawodników z „klubu na glinianych nogach” !!!

12.01.2019, 22:35

Takimi artykułami nie podniesie się poziomu kujawsko-pomorskiej piłki. Za chwilę takie "potęgi" w szkoleniu nie swoich wychowanków jak FASE Szczecin lub UKS SMS Łódź skusi kilku chłopców i ich rodziców z rocznika 2005, a następnie z 2006 i czar pryśnie. Dziennikarz Karpiński zamiast piać peany nad tą mizerią piłkarską może niech weryfikuje informacje przed ich podaniem bo A. Serwach to piłkarz Zawiszy Bydgoszcz. Może niech dziennikarz "podejmie wyzwanie" i wyjaśni "u źródła", jak to możliwe, że po raz pierwszy od wielu lat nie mamy drużyny w CLJ. Jak to możliwe, że aby móc rywalizować w barażu o CLJ z drużyną AP Reissa rocznik 2004 w MUKS CWZS ktoś wpadł na pomysł, że wygra ten pojedynek chłopcami z rocznika 2005. A może ten klubowy potentat, V-ce Mistrz Polski w rozgrywkach, które nie istnieją to tzw. kolos na glinianych nogach, który czerpał garściami z dorobku innych klubów. Jak na prawdę szkoli się w MUKS najlepiej pokazał ostatni turniej rocznika 2007 kwalifikujący drużynę do rozgrywek o puchar prezesa PZPN. Wśród 8 finalistów rozgrywek wojewódzkich próżno szukać tej drużyny. Panie Karpiński, a co z drużynami MUKS-u z Fordonu ? W których ligach grają ? Jak tu wygląda szkolenie ? Tam Panie Karpiński jest prawda o piłce młodzieżowej i tym problemem niech się Pan zajmie, a nie podnieca jedną czy drugą wygraną drużyn kadry wojewódzkiej.

12.01.2019, 21:45

dokładnie gdyby nie roforma było by bez zmian ..Bydgoszcz to dziura w dziurze. Najlepsze druzyny w kraju od U-15 też nic nie znacza , dostaja oklep od swoich rówieśników z Europy ..a nasze województwo to porażka najlepsze druzyny z Bydgoszczy grajace w ligach wojewódzkich maja dramatyczny poziom odbijaja sie od CLJ jak od sciany .

12.01.2019, 12:20

Hmm...artykuł bardzo informacyjny. W rzeczywistości to jest tak, że gdyby nie reforma to dalej byśmy walczyli z Gdańskiem o przetrwanie. Szkolenie obywa się w klubach. Kluby w Kujawsko-Pomorskim prowadzą szkolenie na niskim poziomie, co pokazuje masowa migracja w pewnym wieku do klubów z innych województw. Jeżeli kluby nie zwiększą środków na szkolenie w wieku 15-19 lat i nie będą w stanie zapewnić odpowiednich warunków(internat, stypendium, opieka medyczna, CLJ) to niestety ale nic się nie zmieni...